Karasu

Buzlu yollar tuzlanmalı

 

Karasu Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yolların kardan temizlendiğini fakat tuzlama çalışması yapılmadığını belirtti. Turan, “Sürücüler yollarda zor anlar yaşıyor” dedi.

 

CAN KAYBI YOK

Karasu Ortaköy Mahallesi’ne yaklaşık 1 metre kar yağdığını ve karla mücadelelerinin devam ettiğini belirten Mahalle Muhtarı İsmet Turan, “Yaklaşık bir haftadır mahallemizde karla mücadelemiz devam ediyor. Mahallemizdeki eksikliklerin giderilmesi için canla başla mücadele veriyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi personelleri tarafından yollar açıldı fakat tuzlama yapılmadı. Tuzlama yapılmamasından dolayı çok sayıda maddi hasarlı kazalar meydana geldi. Tek sevindiğimiz nokta can kaybı olmaması” ifadelerini kullandı.

FACİAYA DAVET

Kar sularının erimesinden dolayı buzlanmadan kaçınılmaz olduğunu belirten Turan, “Yolların tuzlanmaması tamamen faciaya davet. Kurudere Mahallesi ile Limandere Mahallesi’ndeki grup yolları kesinlikle tuzlanmalıdır. Özellikle okul servisleri ve minibüs hatları zor anlar yaşıyor. Her an olası bir kaza söz konusu. Can kaybı yaşamak istemiyoruz. Karasu Belediyesi’ne ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Fakat bir an önce yolların tuzlanmasını talep ediyoruz” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir