Kocaali

Kapı Kapı Dolaştılar

Kapı Kapı Dolaştılar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü daha önceki yılların aksine bu yıl yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk kutlandı. Afet nedeniyle kutlama organizasyonu ve eğlence programlarının iptal edildiği Kocaali’de tüm siyasiler sahada kapı kapı dolaşarak kadınlar gününü kutladı.

 Buruk kutlama

6 Şubat tarihinde yaşanan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketi nedeniyle tüm kutlama programları ve eğlence içerikli organizasyonların iptal edildiği Kocaali’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bireysel ve kurumsal olarak düzenlenen ziyaret programları ile kutlandı. İlçedeki siyasi partiler ve idareciler ilçe başkanlıklarınca düzenlenen programlar kapsamında, ilçede bulunan bayan esnaflar ve çalışanlar başta olmak üzere kurumları, kapalı pazar yerini ziyaret ederek bayan esnaf çalışanlar ve vatandaşlara karanfil dağıttı. Kocaali’de ayrıca hanımlara yönelik kurslar ve hane ziyaretleri de gerçekleştirildi. Siyasi ve idareciler Kocaali’de adeta adım atılmadık yer bırakmadı.

Gün boyu

Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir, beraberinde Kadın Kolları Başkanı Zeynep Kanber ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Belediye Başkanı Ahmet Acar Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil Esen ile CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı beraberinde kadın kolları yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, İyi Parti Kocaali İlçe Başkanı Nihat Çatalbaş beraberinde kurucu başkan Kemal Din ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede sahaya inerek bayan esnaflar, çalışanlar ve vatandaşlarla bir araya gelip karanfil ve çiçekler hediye ederek kadınlar gününü kutladı. Geçtiğimiz Çarşamba günü sabah erken saatlerde başlayan ziyaretler günün geç saatlerine kadar sürdü.

Takdir topladı

İlçede teşkilatı bulunan Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve Deva Partisi de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, genel merkez, il ve ilçe teşkilatlarınca düzenlenen kampanyalara destek vererek afet bölgesinde bulunan bayanlara yönelik organizasyonlara katkıda bulundu. Kocaalili siyasi ve idareciler ayrıca kişisel ve kurumsal hesaplarından paylaştıkları mesajlarla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kocaali ilçe merkezinde kurumlardan sivil toplum kuruluşu ofislerine, iş yerlerinden pazar esnaflarına, açık alanlardan hanelere kadar adeta çalınmadık kapı kalmadı, günü kutlanmayan kadın kalmadı. Kocaalili siyasi ve idarecilerin bu davranışı ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.