KarasuSiyaset

Kamuoyu bilgilendirilmeli

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, ilçede devam eden yol yapımında asırlık bir çınar ağacının kesilmesinin üzüntü verici olduğunu belirtti. Kara, “Ağaçların kesiminde kamuoyunu bilgilendirmeye önem verilmeliydi” sözlerini kullandı.  

 

ASIRLIK ÇINAR AĞACI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “İlçemizde devam eden yol yapımı kapsamında asırlık bir çınar ağacının kesilmiş olması üzüntü vericidir. Her ne kadar bu tip ağaçlar şehrin altyapısını tehdit ediyorsa da kamuoyunu bilgilendirmeye önem verilmeli, ağaçların kesilmesi elzem halde ise bile bunun kamuoyu desteği ve ortak akıl ile yapılması gerekmektedir. Aksi halde gösterilen tepkilere yanıt vermek daha uzun zaman almakta, yönetimin kendini ifade etmesi gittikçe güçleşmektedir” dedi.

 

MAHALLE İFTARLARI

Başkan Münir Ali Kara, “Mübarek Ramazan ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde mahalle iftarlarımız düzenlenmektedir. İftar buluşmalarında vatandaşlarımız bir araya gelmekte Ramazan sevincini paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra vatandaşlarımız fitre ve zekatlarını vermeye başlamıştır. Tüm bunların gösterişten uzak Allah rızası için yapılması büyük önem arz etmektedir. Tüm vatandaşlarımızın hayırlarının kabul olmasını temenni ediyorum” sözlerini kullandı.

 

STRATEJİK KONUM

Açıklamasına devam eden Kara, “Ülkemizin hemen yanı başında sürmekte olan Ukrayna-Rusya Savaşı’nda henüz sona ermemiş, barış sağlanamamıştır. Tarafların Türkiye arabuluculuğuna razı gelmiş olmaları Türk diplomasisi açısından büyük önem arz etmekle beraber, tarafların İstanbul’da yaptıkları anlaşmaya riayet etmeleri barışın sağlanmasında önemli rol oynayacaktır. Bu noktada ülkemizin stratejik konumu, güçlü duruşu ve karar alıcılar arasında yer alması dikkatlerden kaçmamalıdır” ifadelerini kullandı.

 

DEĞİRMENE SU TAŞIMAK

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıları ellerini ovuşturarak seyreden ve olmasını umut ettikleri felaketten iktidar hayali kuranlar olduğunu hayretle görüyoruz” diyen Başkan Kara, “Ülkemizin ekonomik manada bir darboğazdan geçtiğini hepimiz biliyoruz. Sanki Cumhur İttifakı’na oy verenler bu sıkıntıda muafmış gibi davranıp, eleştiride insaf ölçüsünü aşanlar kendilerine çekidüzen vermelidir. Çözüm önerisinde bulunmak yerine yaşanan krizi fırsata çevirmeye çalışan siyasi erklerin, stokçuluk yapıp karına kar katma amacında olanlardan ne farkı vardır? İkisi de krizden rant elde etmeye çalışmakta ikisi de krizin değirmenine su taşımaktadır” diye belirtti.

 

  1. YIL

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılmasının üstünden 102 yıl geçmiş, Türkiye’nin egemenliği bir asrı geride bırakmıştır. 1927 yılından bu yana Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan, bu yıl da aynı coşku ve heyecanla kutlanacaktır. Şimdiden Büyük Türk Milleti’nin ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ederim” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.