Gündem

İFTARLAR BAŞLADI

Ramazan ayının ortası geride kalırken mahalle iftarları da başladı. Muhtarlar günü belli olan iftar günleri için davette bulunmaya başladı. Geride kalan hafta Ardıçbeli Mahallesi ilk defa bir toplu iftarda buluştu. Karanlıkdere de iftar yemeğinde misafirlerini ağırladı. Bu hafta Perşembe günü Manavpınarı’nda Cuma günü de Paralı’da iftar organizasyonu yapılacak. Ay sonuna kadar birkaç mahallenin daha iftar hazırlığında olduğu biliniyor.

 

AĞACA TEPKİ

Karasu İnönü İlkokulu önündeki asırlık çınarın yol yapım çalışması esnasında kesilmesi tepkiye neden oldu. Çınarın köklerinin yer altında bulunan kablo ve boruları tehdit etmesinin yanı sıra yapılacak olan asfaltı da etkileyeceği iddia edildi. Ancak ağacın pazar günü kesilmesi ve çevredeki esnafa budama yapıldığı yönünde sözlerin söylendiği iddiası tepkilerin artmasına neden oldu. Konu sosyal medyada gündeme gelirken ağacın kesilmesi ile ilgili Belediye kanadından bir açıklama yapılmadı.

 

TARIM KREDİ MARKETİ

Karasu’da Tarım Kredi Market’in ikinci şubesi açıldı. Adem Filizfidanoğlu’na ait, Terminal karşısındaki binada hizmete başlayan marketin açılışına Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da katıldı. Marketin bir önceki şubesinin açılışında sadece Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit vardı. İkinci marketin açılışına Yavuzyiğit’in yanı sıra MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara da katıldı. Basın mensupları Sakarya Kuzey dışında hiçbir kuruma haber verilmemesini gündeme taşımıştı. Bu defa ilçede yayın yapan basın kuruluşlarının tamamı davet edilmişti. Bu defa da CHP İlçe Başkanı’nın açılışa davet edilmediği ortaya çıktı. Üçüncü market açılışında daha az eksik olacağını düşünüyoruz.

 

BBP İFTARDA BULUŞUYOR

Büyük Birlik Partisi Sakarya Teşkilatı iftar yemeğinde bir araya gelecek. Karasu’dan İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu’nun iftara katılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Öte yandan BBP’li Belediye Meclis Üyesi ve MYK Üyesi Mehmet Çatalbaş da yemeğe iştirak edecek. Son seçimlere Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı olarak giren Mehmet İspiroğlu’nun iftara katılıp katılmayacağı ise merak konusu.

 

PARK MAHKEMEDE

91 yılında şimdiki Alparslan Türkeş Parkı’nın olduğu arsayı satın alan ve yeraltı çarşısı olarak 100 civarında dükkan inşa ettikten sonra Mehmet İspiroğlu zamanında park haline dönüştüren yerin mahkemesinin sürdüğü öğrenildi. Müteahhit Süleyman Karadeniz, hak kaybına uğradığını iddia ettiği ve Belediye’den alacaklı olduğunu ifade ediyor. Davanın yakın zamanda sonuçlanmasının beklendiği de gelen bilgiler arasında.