KarasuSiyaset

Kalıcı personel şart

 

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, nüfusu 600 binlerin üzerinde seyreden Karasu’ya kalıcı emniyet personelinin takviyesinin elzem hale geldiğini belirtti. Kara, “Buraya gelen tatilcilerin huzur ve refahı güvenlikten geçmektedir” dedi.

 

NÜFUS YOĞUNLUĞU

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Karasu her yıl olduğu gibi bu yıl da ciddi bir nüfus yoğunluğu yaşamaktadır. Her gün yüz binlerle ölçülen telsiz sinyalinin alındığı şehrin nüfusu ortalama 600 binlerin üstünde seyretmektedir. Aşağı yukarı ilçenin yerleşik nüfusunun 10 katına çıktığı bir dönemde kamu personelinde yeterli destek alınamıyor olması işlerin aksamasına neden olmaktadır. İlçedeki emniyet personeli her ne kadar çevik kuvvet ekipleri ile desteklense de yeterli gelmemekte, ilçeye kalıcı personel takviyesi elzem hale gelmektedir. İnsanın olduğu yerde suç olması normal sayılmalıdır. Buraya gelen tatilcilerin huzur ve refah içinde dinlenip eğlenmesinin yolu güvenlikten geçmektedir. Bunun da yolu bellidir” diye belirtti.

EKSİKLER DOLDURULMALI

Türkiye’nin sezonluk demografik değişim yaşayan tek yerleşim yeri Karasu değildir” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Bu sorun Antalya’da, Bordum’da, Fethiye’de nasıl çözülüyorsa Karasu’da da o şekilde çözülmelidir” dedi. Kara, “Öncelik emniyet olmak üzere, iki ilçeye hizmet veren Kocaali’nin ihtiyaçlarını da karşılayan Karasu Devlet Hastanesi’ne de ek personel ataması yapılmalı, eksik olan branşlar da mutlaka doldurulmalıdır. Antalya ve Güney Ege’de yaşanan yangın felaketlerinin ardından tatil yapmak isteyen vatandaşların rotalarını bu yöne çevirme ihtimalleri ve fındık işçilerinin geleceği de göz önüne alındığında bahsettiğimiz konuların ne kadar önemli olduğu daha net anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

TEMEL BEKLENTİ

Basın açıklamasına fındık ile devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi bölgemizin ana geçim kaynaklarından biri fındıktır” dedi. Başkan Kara, “Fındık sezonunun başlamasına sayılı günler kala piyasadaki belirsizlik üreticiyi tedirgin etmektedir. Gerçekçi ve beklentilere uygun, fındıkçının refah seviyesini yukarı çekecek bir fındık fiyatının açıklanması üreticinin temel beklentisidir. Fındık fiyatının gecikmeksizin açıklanması ve üreticinin yaşadığı belirsizlik ortamının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve olası mağduriyetlerin önlenmesi gerekmektedir” şeklinde açıklamada bulundu.

ÇABALARINIZDAN VAZGEÇİN

Başkan Kara, “Sosyal medya başta olmak üzere pek çok platformda, Cumhur İttifakı’nın yara almasından medet umanlar olduğunu izlemekteyiz. Cumhur İttifakı, çıkar ilişkileri ve pazarlıklar üzerinden kurulan bir yapı olmadığı, kişilerin menfaatini değil ülkenin bekasını düşünen bir görüş birliğinden ortaya çıktığı için bozulması kolay olmayacaktır. Bugüne kadar kişisel menfaatleri dışında bir siyaset yapmamış, uzaktan kumanda edilmekten, vazifelerini yerine getirmekten başka işlevi olmamış kişilerin Cumhur İttifakı’nın önemini ve anlamını kavraması beklenemez. Fitne çıkarmak ve kendince bulanık suda balık avlamak isteyenlere önerimiz beyhude çabalarından vazgeçmeleridir. Cumhur İttifakı sizin duanızla kurulmamıştır, bedduanızla da yıkılmayacaktır” dedi.

MİSAFİRLİK SON BULMALI

Ülke gündemini uzunca bir süreden bu yana meşgul eden mülteciler konusunda da açıklamada bulunan Başkan Kara, “Suriye’de yaşanan iç karışıklık sonucu ülkemizin çeşitli yerlerine çok sayıda mülteci gelmiştir. Bu kişiler ülkemizde en iyi şekilde misafir edilmiş, canları da namusları da Büyük Türk Milleti tarafından korunmuştur. Ancak MHP Genel Başkanımız Lider Doktor Devlet Bahçeli’nin de gayet açık bir şekilde ifade ettiği gibi, kendi ülkelerine bayramlaşmak için gidenlerin geriye dönmesine gerek yoktur. Bu noktada gerekli adımlar atılmalı, ülkemizde yaşanan bu misafirlik artık son bulmalıdır” dedi. Kara, “Yurdun çeşitli noktalarında meydana gelen ve halen devam eden orman yangınlarının bir an önce kontrol altına alınmasını ve yanan yerlerin de bir an önce eski ortamına dönüşmesini temenni ediyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.