Spor

Kadınlara öz savunma eğitimi

 

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel program ile kadınlara yönelik öz savunma eğitimi verildi. Kadınlar, Karasu Spor Salonu’nda savunma tekniğiyle ilgili eğitim aldı.

 

KORUMA VE SAVUNMA

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel program ile kadınlara yönelik öz savunma eğitimi verildi. Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Dünya genelinde her geçen gün kadınlara yönelik şiddet ve saldırı olayları artmaktadır. Bu nedenle kadınların kendisini koruması ve savunması büyük önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

 

SARIKAYA EĞİTİM VERDİ

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Antrenörü Ümit Sarıkaya tarafından günün önemine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla, kadına şiddet, saldırı olayları ve bu tür tehlikelere karşı bilinmesi gereken öz savunma hareketleri ile ilgili Spor Salonu’nda eğitim verildi. Sarıkaya, “Ümit ederiz ki bu tür olaylara hiçbir zaman maruz kalmazsınız. Ama yine de savunma sanatlarını bilmekte ve tecrübe edinmekte fayda var” dedi.