Kocaali

Kış turizmi canlanacak

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu Sakarya il Temsilcilisi ve Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Yusuf Aydın Kocaali’de uygulanabilecek projeleri görüşmek üzere Kocaali’ye geldi.

 

ULUSAL PROJELER

Türkiye Dağcılık Federasyonu Sakarya il Temsilcilisi ve Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Yusuf Aydın Kocaali’de uygulanabilecek projeleri görüşmek üzere Kocaali’ye geldi. Kocaali Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay tarafından ağırlandı. Ziyarette Kocaali’de federasyon aracılığı ile ulusal çapta düzenlenebilecek projeler görüşüldü. Konuya ilişkin açıklama yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay ulusal projeler için ilk adımın atıldığını söyledi. Doğanay ilk etkinliğin 27 Mart tarihinde gerçekleşeceğini belirtti.

 

UĞRAK NOKTA

Belirlenecek parkurların ilçede kış turizmini canlandıracağını ifade eden Ramazan Doğanay “Türkiye Dağcılık Federasyonu Sakarya il Temsilcilisi ve Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Yusuf Aydın’ı Kocaali’de misafir ettik. Doğa sevgisi ile bilinen Ersin Din ile buluştuk.  İlçemizde 27 Mart’ta Çamdağı’nın eşsiz güzelliği içerisinde bir doğa yürüyüşü organizasyonu yapma konusunda kavilleştik. Ersin Bey’in bölge konusundaki bilgi birikimi ve federasyonun organizasyon kapasitesini bir araya getirerek ilçemizde doğa yürüyüşlerinin ulusal çapta yapılabilmesi için ilk adımı atmış olacağız. Dağcılık Federasyonu ile belirleyeceğimiz yeni parkurlarda yaz, kış grupların faaliyet gerçekleştirdiği bir rota olmasını amaçlamaktayız. Oluşturacağımız bu yeni destinasyonlar sayesinde ilçemiz sadece yazın kumsalı için uğranılan bir yer olmayıp, kış aylarında da doğaseverlerin uğrak noktalarından biri haline gelecek” şeklinde konuştu.