3. Sayfa

Kabus bitmiyor

 

 

Tüm Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs vakası tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Karasu’da 1 haftada toplam 93 ev, Kocaali’de ise 26 ev ve 1 apartman karantinaya alındı.

 

93 EVE KARANTİNA

Koronavirüs alınan tedbirlere rağmen tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun açıkladığı verilere göre Karasu Yalı Mahallesi’nde 28, Kabakoz’da 13, Aziziye’de 11, İncilli’de 7, Kuzuluk’da 6, Yassıgeçit’te 5, Kancalar’da ve Yuvalıdere’de 3’er, Limandere, Yenidoğan, Tuzla ve Kurumeşe’de 2’şer, Denizköy, Karamüezzinler, Çatalövez, Hürriyet, Camitepe, Karasu (Küçük Karasu), Konacık, Kurudere ve Tepetarla Mahallesi’nde ise 1’er ev koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.  Karasu’da karantinaya alınan ev sayısı ise geçtiğimiz hafta 65 olurken bu hafta ise 93’e yükseldi.

KOCAALİ’DE 27 EV

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “İlçemizde vaka sayıları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Alınan tedbirlere uymalı hatta bunun yanı sıra kendi kurallarımızı kendimizde koyarak önlemlerimizi arttırmalıyız. Sosyal mesafe, maske ve hijyen konusu koronavirüs ile mücadele de en etkin rol. Kimse unutmasın ki alacağımız tedbirlerle koronavirüsün üstesinden gelebiliriz” dedi. Kocaali ilçesinde ise alınan verilere göre, bir haftada 26 ev ve 1 apartman karantinaya alındı. 117 kişi de ise pozitif vaka tespit edildi. 31 Mart – 6 Nisan tarihlerinde ise 72 kişi daha pozitif ve temaslı olarak kayıtlara geçti.