KarasuSiyaset

İyileştirme zorun hale geldi

 

“Ekonomik sıkıntı dolayısıyla sabit maaşla çalışanların durumunda iyileştirme yapılması zorunlu hale gelmiştir” diyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediyesi’nin çalışanları ile enflasyonun üstünde bir anlaşma yapması gerektiğini söyledi. Kara, “Yoldan, parktan fedakarlık olur ama alın teri ve emekten fedakarlık olmaz” dedi.

 

FARKLI ANLAŞMALAR

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Ekonomik sıkıntı dolayısıyla sabit maaşla çalışanların durumunda iyileştirme yapılması zorunlu hale gelmiştir. Her ne kadar devlet asgari ücrette bir iyileştirme yapacak olsa da belediyeler kendi çalışanları ile farklı anlaşmalar yapabilmektedir. Hendek Belediyesi bunun örneklerinden biridir. Şu aşamada Karasu Belediyesi’nin de çalışanları ile enflasyonun üstünde bir değerden anlaşma yapması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

 

HİZMETİN ÜSTÜNDE

Karasu’nun pek çok şeye ihtiyacı vardır, Karasu Belediyesi’nin bütçesi pek çok şeye müsaade etmemektedir” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Ancak, yoldan fedakarlık olur, parktan fedakarlık olur ama alın terinden ve emekten fedakarlık olmaz. Çalışanların evine ekmek götürebilmesi her türlü hizmetin üstündedir. Çalışan ücretleri belirlenirken bu değerlendirmenin yapılması gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÖNEMİ ARTTI

MHP’li Başkan Münir Ali Kara, “Yunan hükümetinin gerginlikleri sergilemeye başladığı dönemde Türkiye’nin deniz hakimiyetini sağladığı 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çok daha önemli konuma gelmiştir. Denizcilik alanında bağımsızlığımızın simgesi durumundaki 1 Temmuz bu sene diğerlerinden daha etkin ve duyarlı şekilde kutlanmalı, kabotajın anlamı yeni nesillere en iyi şekilde anlatılmalıdır. 1 Temmuz Cuma günü Karasu’daki tüm duyarlı vatandaşlarımızı Kabotaj Bayramı kutlama etkinliklerine katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

GERÇEK YÜZLERİ

Tüm dünyanın gözü kulağı Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta iken, adı büyük devletlerin barış kelimesini ağzına almaması dikkatlerden kaçmamalıdır” diyerek açıklamasına ülke gündemiyle devam eden Kara, “Dünya devletleri savaşın sona ermesi için hiçbir girişimde bulunmadığı gibi bir de savaşın sürmesi için teçhizat tedarikine girişmiştir. Dünya devletlerinin insan hayatları üzerinden siyaset yapması gerçekten üzüntü vericidir. Kendilerine geldiğinde demokrasi ve insan hakları dersi veren tabiri uygunsa bu konuda mangalda kül bırakmayan batılı ülkeler savaş kendilerinden uzakta cereyan ettiğinde rant yarışına girmekte ve gerçek yüzlerini göstermektedir. Temennimiz Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın artık sona ermesi, tüm dünyayı etkisi altına alan gıda ve doğalgaz krizinin de son bulması yönündedir” diye belirtti.

 

MEYDAN OKUMA

Başkan Kara, “Bu gelişmeler yaşanırken tarihten ders almayan, kendini boy aynasında değil de dev aynasında gören Yunanistan’ın Türkiye’ye yönelik tahrik ve tehditleri de devam etmektedir. Yunan hükümeti kendini şımartan ülkelerden aldığı cesaretle Türkiye’ye diplomasinin ötesinde bir tavırla seslenmekte, kendi cüssesine bakmadan meydan okumaya kalkmaktadır. İşi olabildiğince ileri götüren Yunan hükümeti Türkiye’yi Boğaz’daki köprüleri vurmakla tehdit etmeye dahi başlamıştır. Yunan hükümetine uyarımız, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün de parolası haline gelen ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözüne takılı kalmayın. Zira Aziz Atatürk’ün “Ya istiklal ya ölüm” diye bir sözü daha vardır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.