EğitimKarasu

İlköğretim Haftası Karasu’da kutlandı

 

12-16 Eylül tarihleri arasında kutlanan İlköğretim Haftası çelenk sunma töreni, Çarşamba günü Karasu’da düzenlendi. Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk töreninin ardından Aziziye İlkokulu bahçesinde kutlama programı yapıldı.

 

ÇELENK PROGRAMI

İlköğretim Haftası, Karasu’da Çarşamba günü düzenlendi. 12-16 Eylül tarihleri arasında kutlanan hafta kapsamında ilk olarak Karasu Kaymakamlığı önünde çelenk sunma programı düzenlendi. Programın sunuculuğunu okul öğretmenlerinden Burcu Aksu üstlendi. Atatürk Büstü önüne Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğretmen Selva Taşdemir ve Deniz Şahin ile birlikte çelengini sundu. Öğrencilerinde katılımıyla gerçekleşen çelenk programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Kutlama programı Aziziye İlkokulu bahçesinde devam etti.

 

OKULUMUZA KAVUŞTUK

Karasu Aziziye İlkokulu bahçesinde yapılan İlköğretim Haftası kutlama programının sunuculuğunu öğretmen Ceren Kurt yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencileri temsilen 4/A sınıfı öğrencisi Masal Cengiz, konuşma yaptı. “Uzun yaz tatilini bitirip okulumuza, sınıflarımıza, öğretmenlerimize, arkadaşlarımıza kavuştuk” diyen Cengiz, “Şu anda hepimiz, yeni bir eğitim öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Okullarımızın açıldığı bu haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

EMEĞİN KARŞILIĞI

Öncelikle okulumuza öğrencilere, değerli öğretmenlerime hoş geldiniz demek istiyorum” diyen Cengiz, “Eğitimimiz için, geleceğimiz için, okumaya, yazmaya, öğrenmeye, soru sormaya, merak duymaya, çalışmaya kısacası daha çok emek vermeye her zamankinden daha istekli olmalıyız. Bizlere düşen en önemli sorumluluk, bize gösterilen emeğin karşılığını hakkıyla tastamam vermek. Bizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için verilen imkanları en verimli en faydalı şekilde kullanmak” dedi.

 

SÖZ VERİYORUZ

Masal Cengiz, “Değerli öğretmenlerim, yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Biz biliyoruz ki sizler bizi çok seviyorsunuz ve biliyoruz ki bizler için elinizden gelenden daha fazla emek ve gayret gösteriyorsunuz. Bizler Atatürk’ün açtığı bu yolda bu vatan için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu eğitim öğretim yılının da hepiniz için başarılarla dolu bir yıl daha olacağına yürekten inanıyoruz. Sizlere layık öğrenciler olacağımıza söz veriyoruz” sözlerini kullandı.

 

GÖSTERİLER SUNULDU

Programda 4/B sınıfı öğrencilerinden Noyan Ata Tosun ‘İlköğretim Haftası’ şiirini okurken, Sezi Eratik Ortaokulu öğrencisi Ege Ün ise ‘Okul’ adli şiiri seslendirdi. Okulun Müzik Kulübü Öğretmeni Lale Turhan ve kulüp öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ise katılımcıları mest etti. 4’üncü sınıf öğrencilerinin oratoryo gösterisi de büyük beğeni topladı. Okulun 2/C sınıfı öğrencileri ise müzikli dans gösterisi sundu. Miniklerin yetenekleri ise göz doldurdu.

 

MİNİKLERE HEDİYE

Programda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’da konuşma yaptı. Yeni eğitim öğretim yılı için kendilerinin de heyecanlı olduklarını söyleyen Turhan, tüm öğrencilere başarılar diledi. Program sonunda ise birinci sınıf öğrencilerine Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan tarafından kalem hediye edildi.