Kocaali

İlk beton döküldü

 

Kocaali Yeni Mahalle’de yerine yenisi yapılmak üzere yıkım çalışması ve zemin iyileştirmesi yapılan Aile Sağlığı Merkezi Projesi’nde yeni aşamaya geçildi.

 

İNŞAAT BAŞLADI

Kocaali Yeni Mahalle’de uzun yıllar hizmet verdikten sonra, yerine nitelikli sağlık hizmeti verebilecek bir hizmet binası yapılmak üzere yıkım kararı alınan ve yıkım çalışması geçtiğimiz hafta tamamlanan Aile sağlığı Merkezi Binası Projesi’nde inşaat süreci geçtiğimiz hafta içi başladı. Yıkım çalışması, inşaat sahasındaki moloz artıklarının temizlenmesi ve zemin tesviyesinin ardından inşaat sahasına ilk beton döküldü. Projenin yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlaması hedefleniyor.

360 GÜN

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordinesiyle yürütülen ve Sakarya İli Kocaali İlçesi Kocaali Toplum Sağlığı Merkezi 6 Hekimlik aile Sağlığı Merkezi Yapım İşi adıyla ihale süreci ve yıkım çalışması tamamlanan proje, yer tesliminden itibaren 360 iş günü içerisinde tamamlanacak. Geçtiğimiz hafta içi ilk betonu dökülen inşaatın tamamlanması ile iç donanım ve teçhizatların montajının ardından, geçici olarak Karşı Mahalle eski ortaokulu binasına taşınan Aile Sağlı Merkezi yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayacak.