İkinci Sarıoğlu dönemi

İyi Parti Karasu İlçe Kongresi’nde bir ilk yaşandı. Karasu’da kurulduğundan bu yana ilk defa aynı isi ikinci kez ilçe başkanı seçildi. Pazar günü Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen kongreye tek liste halinde giden Hasan Sarıoğlu güven tazeledi.

 

Tanıdık isimler var

İyi Parti Karasu Kongresi, pazar günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapıldı. Cumhur İttifakı temsilcilerinin katılmadığı kongreye CHP eski İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Deva Partisi İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş katıldı. Darıçayırı eski Belediye Başkanı ve Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Başaran da kongreye katılım sağlayan isimler arasında yer aldı. Bursa’da bulunan CHP İlçe Başkanı ise kongreye katılamadı. Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun  ve Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk de kongreye katılan isimler arasındaydı.

Kılıçarslan’dan vurgu

Önümüzdeki dönem İl Başkanlığı’na aday olmadığını açıklayan ve milletvekili adayı olmasına kesin gözü ile bakılan Selçuk Kılıçarslan konuşmasında Karasu doğumlu olduğunu özellikle belirtti ve Karasu’nun kendisindeki yerinin ayrı olduğunu ifade etti. İkinci kez İlçe Başkanı seçilen Hasan Sarıoğlu da boş vaatler yerine ayağı yere basan eleştirilerde bulunduklarını ve insanlara bire bir ulaşmayı tercih ettiklerini söyledi. Sarıoğlu önümüzdeki dönemin zorluğunu bildiklerini de sözlerine ekledi.