Kariyer Günleri Buluşması Başladı

Karasu Anadolu Lisesi’nde “Kariyer Günleri Buluşması” başladı. “Öğrencilerimizin meslekleri tanıyıp kendilerine bir yol çizebilmesi için etkinliklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Uygun meslek seçimi

Karasu Anadolu Lisesi’nde “Kariyer Günleri Buluşması” başladı. Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, “Proje kapsamında okulumuzda her ay bir veya birden fazla konuk ağırlanıyor. Kariyer günlerinin bu ayki konukları her ikisi de Karasulu olan Doktor Vasfiye Sezer ve Eczacı Feyza Şahin idi. 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz projede öğrencilerimizin iletişim becerileri kazanmalarını, öz güvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini arttırmalarını, iş dünyasını tanımalarını ve farkındalıklarının artmasını sağlamalarını amaçlıyoruz” dedi.

Öğrencilere umut oldular

Kılınç,”Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Vasfiye Sezer ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Mezunu olan Eczacı Feyza Şahin, mesleklerini seçme öykülerini, eğitim hayatlarını ve mesleklerinin avantajları ile dezavantajlarını öğrencilerle paylaşarak öğrencilere umut oldular. Öğrencilerimizin isteği üzerine kalp masajının nasıl yapıldığını uygulamalı olarak göstererek mesleki tecrübelerini de öğrencilerimizle paylaştılar. Kariyer günleri kapsamında okulumuza gelerek mesleki tecrübelerini öğrencilerimiz ile paylaşan Eczacı Feyza Şahin ve Dr. Vasfiye Sezer’e çok teşekkür ederiz” diye konuştu.