Karasu

İçiniz rahat olsun

 

Karasu Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan mahallesine kurulmak istenen taşocağı ile ilgili “ÇED gerekli değildir” raporunun iptal edilmesinin ardından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti. Gerekli mercilere talimat verildiğini belirten Kaldırım, “Önlemlerimizi aldık. İçiniz rahat olsun” dedi.

 

ASLA İZİN VERİLMEYECEK

Hürriyet Mahallesi sakinleri yaşam alanlarındaki bölgeye taşocağı yapılmasına karşı mücadelelerini sürdürüyor. “ÇED gerekli değildir” raporunun iptal edilmesinin ardından Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret eden Karasu Hürriyet Mahalle Muhtarı Cumhur Özkan, mağduriyetlerini dile getirdi. Taşocağı kurulmasına asla izin vermeyeceğini belirten Kaldırım, “Mahalle halkının içi rahat olsun. Halkın istemediği hiçbir şeyi bizler mülki amir ve devlet yöneticisi olarak asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

PİKNİK ALANI OLACAK

Gerekli mercilere talimat verildiğini belirten Kaldırım, “Hürriyet Mahallesi’ne kurulmak istenen taşocağının kurulmaması için gerekli mercilere talimat verildi. Bundan sonraki süreçte de görüşmelerimiz devam edecek. En kısa sürede mahalle sakinleri ile bir araya geleceğiz. Mahallede incelemeler yapacağız. Amacımız halkımızın istediği gibi bölgeye piknik alanı ve mesire alanı kuracağız. Güzel haberleri mahalle halkımız ile paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

NEFES ALDIK

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile görüştükten sonra bir nebze olsun rahat bir nefes aldıklarını belirten Muhtar Özkan, “Sayın valimizin sözleri bizlerin içini rahatlattı. Eski muhtarımız Abdurrahman Denizhan abimizin mezarında rahat uyuması için mücadele veriyoruz. Bu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan siyasilerimize, sivil toplum örgütlerine, mahalle halkımıza, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’ya ve Karasu Belediye Başkanına teşekkür ederim. Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan, sesimizi duyuran yerel gazetelerimize mahallem adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir