İçimiz biraz soğudu

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, devletin terörle mücadelesinin sürdüğünü ve ülke içinde tek terörist kalmayana kadar da sürmeye devam edeceğini belirtti. Kara, “Şehidimiz Serkan Sağır’ın katili 18 yıl sonra yakalandı. Bu sayede içimiz biraz soğudu” dedi.

 

İNTİKAM ALINACAK

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Tüm iç ve dış düşmanlara rağmen devletimizin terörle mücadelesi sürmekte, ülke içinde tek terörist kalmayana kadar da bu kararlılık devam ettirilmektedir. 2003 yılında hain terör örgütü tarafından şehit edilen Serkan Sağır’ın eli kanlı katili silahlı kuvvetlerimiz tarafından yakalanmıştır. Bu sayede Karasu halkımızın içi biraz soğumuş, devletimizin gücünü görmek içimizi biraz daha rahatlatmıştır. 18 yıl da olsa bin yıl da olsa Türk, intikamını mutlaka alacaktır. Türk Devleti ilk gün de son gün de güçlüdür ve güçlü olacaktır” ifadelerini kullandı.

ÇİRKİN DİYALOG

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Geçtiğimiz hafta İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehit yakını ile olan çirkin diyaloğu ülke gündemine gelmiştir” dedi. Kara, “Her fırsatta milliyetçi oylara talip olduklarını söyleyip, soldan aldıkları vekiller sayesinde Meclis’te yer bulabilmiş, terörle iktisaplı partinin yörüngesinden çıkamayan İyi Parti bizce aslına uygun davranmıştır. Elbette ki hayali Demirtaş ailesi ile kahvaltı etmek olanların, ‘Ne kürdistanı!’ demesi beklenmez. Bu olay bu kişilerin şehit kardeşine ilk küfürleri de değildir. Millet İttifakı’na girdiklerinde, ‘Orada bizim sayemizde oturuyorsunuz’ diyenlere tepki veremediklerinde, Demirtaşlarla kahvaltı hayal ettiklerini söylediklerinde, kendilerine ‘Burası kürdistan’ denildiğinde sükunetle karşıladıklarında da şehitlere küfretmişlerdi. Onun için Türkkan’ın yaptığının kendi içlerinde ayıplanacak bir tarafı yoktur. Şehit kardeşine küfredenin de bizim nazarımızda şehide kurşun atandan farkı yoktur” diye belirtti.