Karasu

Hukuka uygun ahlaka değil

 

Karasu Belediye Meclisi’nde Mehmet Çatalbaş’ın kayıp kablo sorusu üzerine Başkan İshak Sarı yukarıdaki cevabı verdi. Sarı, kablo konusunda hukuka uygun yapılan uygulamaların ahlaka ve siyasete uygun olmadığını söyledi ve “Muhatapların kamuoyundan özür dilemesi gerekir” dedi.

 

TARTIŞMALI SATIŞ

Karasu Belediye Meclisi’nde vergi ve SGK borçları için çok sayıda taşınmazın devri gündeme geldi. CHP’li Mustafa İngenç arsa devirlerinin alelacele gündeme geldiğini düşündüklerini söyledi ve gündemden çekilmesini istedi. MHP’li Fatih Şentürk ise, bu konuların Meclis’teki grup başkanvekillerine meclis öncesi izah edilmemesinin eksikliğinin ortaya çıktığını söyledi.

MEZARDAN MI KALDIRACAKLAR

Özellikle vergi indirimi için arsa devirlerinin çok büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bizim devrini yaptığımız yerler arasında mezarlık olsa ne olur olmasa ne olur! Mezardaki ölüleri mi kaldıracaklar? Belediyeyi bataktan kurtarmak için ay sonuna kadar zamanımız var. Biz bu yerleri verdikten sonra onların kabul etmesi için de baskı yapacağız” dedi.