Karasu

Hocaoğlu için lokma dağıttılar

 

Görev başındayken trafik kazası sonucunda yaşamını yitiren Karasu Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Hocaoğlu’nun ruhu için lokma dağıtıldı. Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkan Vekili İsmail Karakaş ve Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı Kadir Şentürk de iştirak etti.

 

DUALARLA ANILDI

Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen lokma dağıtımına ilçe protokolü ve vatandaşların ilgisi büyük oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen programın sona ermesinin ardından başlayan lokma dağıtımı etkinliği gün boyunca devam etti. Etkinliğe Karasu Ülkü Ocakları Başkanlığı ev sahipliği yaparken Mehmet Hocaoğlu’nun mesai arkadaşları ve sevenleri ağabey Hasan Hocaoğlu ve aile bireyleri ile dertleşti. Programda Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert de dua etti ve lokma dağıtımı duaların ardından başladı.

RUHU ŞAD OLSUN

Lokma dağıtımı organizasyonunda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Mehmet bizim kardeşimiz gibiydi. Vefatının 40. günü de Zafer Bayramı’na denk geldi. Biz de bu nedenle lokma döküp hayırda bulunmak istedik. Yiyen ve dua eden herkesten Allah razı olsun” dedi. Hocaoğlu’nun arkasında şerefli bir isim bıraktığını söyleyen Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı Kadir Şentürk de, “Mehmet her ne kadar vefat etmiş olsa da içimizdeki yeri ayrıdır. Kendisi bu davanın şerefli bir neferiydi. Arkasında bıraktığı sevenleri de Ülkücü gibi yaşadığının göstergesidir” ifadelerini kullandı.