Karasu

Hijyen konusuna dikkat

Kızılay Derneği Karasu Şubesi, gönüllülük esaslı çalışmalarına devam ediyor. Kızılay Derneği Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi ve dernek gönüllüleri, salgın sürecinde hijyen konusuna dikkat çekmek amacıyla her hafta gerçekleştirdikleri okul ziyaretlerini bu hafta da devam ettirdi.

 

ZİYARETLERE DEVAM EDİLDİ

Yapılan hijyen ziyaretleri kapsamında Salı günü Karasu Anadolu Lisesi ve TOKİ Demokrasi Ortaokulu’nu ziyaret eden Kızılay Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi ve dernek gönüllüleri, genel merkezden gönderilen hijyen kitlerini öğrencilere ulaştırdı. Vakaların tekrar yükselişe geçtiği bu dönemde kovid-19 önlemlerinin ve hijyen kurallarının göz ardı edilmemesi konusuna dikkat çeken Ekşi, öğrencileri koronavirüsle mücadele konusunda da bilgilendirdi. Yapılan tüm çalışmaların gönüllülük esaslı olduğunu öğrencilere açıklayan Ekşi, “Geleceğin gönüllüleri sizlersiniz” şeklinde konuştu.

REHBER KİTAPÇIKLAR HAZIRLANDI

Pandemi sürecinde okullarda destekleyici hijyen eğitimi amacıyla hazırlanan sağlık kitlerinin belirlenen okullara dağıtılmaya devam edildiğini söyleyen Adem Ekşi, öğrencileri ve ailelerini bu süreçte maske kullanımına daha da teşvik etmek amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını belirtti. Ekşi, “Salgın sürecinde bazı konularda dikkatli davranmak oldukça önemli. Dağıttığımız hijyen kitleri içerisinde bulunan kovid hakkında bilgilendirme kılavuzu ve pandemi döneminde yaşam rehberi kitapçıkları, sizlere bu süreçte dikkat etmeniz gereken konularda yardımcı olmak amacıyla hazırlandı. Titizlikle incelemenizi tavsiye ederim” diye konuştu.  Tuğçe Erdem