Siyaset

Hiçbir şey gizli kalmaz

 

Revizyon İmar Planı ile ilgili şaibe iddialarının ispata muhtaç olduğunu söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Alırsınız eski planı, açarsınız düzeltilmiş halini. Rant var mı yok mu anlarsınız. Müddei iddiasını ispata mecburdur” dedi.

 

YOLU BELLİ

Haftalık basın toplantısının önemli bir kısmını Revizyon İmar Planı’na ayıran MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Al Kara, “1/5000 Ölçekli Revizyon İmar Planı geçtiğimiz hafta sonu askıdan indirilmiştir. Karasu’nun kanayan yarası konumundaki bu planla ilgili itirazlar yapılmış ve değerlendirmeye alınmıştır. Bilindiği gibi 1/5000 ölçekli planlar büyükşehir belediyeleri tarafından yapılır. Bu planların Karasu Belediyesi’nde düzenlenmesi ya da düzeltilmesi mümkün değildir. Büyükşehir’de bu planların tamamlanmasının ardından 1/1000 ölçekli plan Karasu Belediyesi tarafından yapılacaktır. Şimdiki aşamada Karasu’daki alanların talan edildiğine ilişkin iddiaları incelemek zor değildir” diye konuştu.

İSPATA MECBURDUR

Geçmişte neredeyse her emlakçının duvarında bulunan haritaya bakarsınız” diyen Başkan Kara, “Bir de askıdan indirilen planlara bakarsınız. O durumda birileri haksızlık yapmışsa görürsünüz. Yapılan hiçbir haksızlık kimsenin yanına kalmaz. Dolayısıyla kuru söylemler yerine iki haritayı da açarsınız önünüze, gösterirsiniz millete. Varsa bir yolsuzluk serersiniz, dökersiniz. Biz hazırlanan 1/5000’lik planda bir kayırma olmadığını düşünüyoruz. Ancak varsa da bunun gizli kalmasının mümkün olmadığını da biliyoruz. Müddei iddiasını ispata mecburdur. Bu alanda iddia ortaya koyanlar gereğini de yerine getirmekle mükelleftir” ifadelerini kullandı.

İMKANLAR DEĞERLENDİRİLMELİ

Geçtiğimiz hafta Karasu İçtaş Limanı’ndan Romanya’nın Köstence Limanı’na Ro-Ro seferleri başlamıştır” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Her geçen gün Karasu’nun değerinin artmasına tanıklık etmek bizi heyecanlandırıyor. Ümidimiz o yöndedir ki liman aracılığı ile ihracatımız artsın, Karasu ticareti ve turizmi gelişsin. Bunun için de yerel yöneticilerin daha aktif olması ve imkanları değerlendirmesi gerekir. Bu noktada imkanların halka aktarılması da siz değerli basın mensuplarının sorumluluğundadır. Karasu Limanı, Karasu’nun turistik, lojistik ve ticari gelişimi konusunda lokomotif konumundadır. Ancak Liman bir potansiyel olarak kalmamalı, her türlü imkan ve fırsat değerlendirilmelidir” dedi.

HOCAOĞLU’NA BAŞARILAR

Karasu Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürüten Hakan Güner’in bu akşam Mehmet Hocaoğlu’na görevini devredeceğini belirten Başkan Münir Ali Kara, “Pandemi şartları altında gerçekleşecek olan devir teslim töreni kısıtlı katılım ile gerçekleşecektir. Hakan Güner kardeşime bugüne kadar göstermiş olduğu gayretten dolayı teşekkür ederken, ağır bir sorumluluk altına giren Mehmet Hocaoğlu kardeşime de şimdiden başarılar diliyorum. Var olsun Ülkü Ocakları” şeklinde konuştu. Boğaziçi Üniversitesi’nde başlatılan eylemler ile ilgili açıklamasına devam eden Kara, “Eylemler sıcak tutulmaya gayret edilmekte bu yolla ikinci bir gezi olayları yaşanması amaçlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

ŞARK KURNAZLIĞI

Olaylarda polisten başlamak üzere devletin her kademesine iftiralar atılmakta, Gezi’de başaramayanlar daha etkin ve sempatik bir yol izlemeye çalışmaktadır” diyen Kara, “Gözaltına alınan insanların tamamına yakının Boğaziçi ile ilgisi olmadığı ortaya çıktığında bile yüzsüzce, ‘Terörle iktisaplı ise tutuklayın’ demektedirler. Terör sabıkası olan kişilerin her olayda tutuklanması mümkün değildir. Bunu söyleyen kişilerde çok iyi bilmektedir. Ancak tribünlere oynamak, şark kurnazlığı yapmak, hukuk tabiri ile celseyi kazanmak her şeyin üstünde görülmektedir. Aldatmacalarla yandaşlarınızın gönlünde celseyi kazanmış zannedebilirsiniz ama davayı her zaman haklılar kazanır” dedi.  Kara, “Raundu kazandık sanırsınız ama bu millet Gezi’de olduğu gibi yumruğu öyle bir indirir ki feriştahınızı şaşarsınız. Gezi’de nasıl ki olay birkaç ağaç değildiyse Boğaziçi’nde de konu rektör ataması değildir. Millet bunu bilmekte ve zamanı geldiğinde hadsizlere had bildirmektedir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir