Hiç bir sorun çözümsüz kalmaz

 

Kocaalili muhtarlar geçtiğimiz yıl gerçekleşen olağan kongrenin ardından, dernek yönetiminin düzenlediği organizasyonda ilk kez tam katılımlı olarak bir araya geldi. Toplantı ilişkin açıklama yapan Dernek Başkanı Ertuğrul Akyüz birlik vurgusu yaptı.  Akyüz “Biz kendi içimizdeki ve hizmet kurumlarımızla aramızdaki birlik ve beraberliği korudukça hiçbir vatandaşımızın sorunu çözümsüz kalmaz” dedi.

 

DEĞERLENDİRME YAPILDI

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında gerçekleştiren kongrenin ardından pandemi süreci nedeniyle yoğun bir döneme giren Kocaali Muhtarlar Derneği yaklaşık bir yıllık aranın ardından ilk kez bir araya geldi. Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Yurttaş ve İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran’ın da katıldığı yemekli toplantı Otantik Cafe’de gerçekleşti. Yaklaşık iki saat süren toplantıda pandemi sürecinde muhtarların koordinesiyle mahallelerde yapılan çalışmalar, Kocaali Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlar tarafından 2021 yılı faaliyet programı kapsamında mahallelerde başlatılan ve yapılacak olan çalışmaların yanı sıra yaz sezonu ve fındık sezonunda mahallelerde yapılacak olan faaliyetler değerlendirildi. Muhtarlar, Kaymakam Doktor Emre Nebioğlu ve Belediye Başkanı Ahmet Acar başta olmak üzere kurum amirlerine mahallelerindeki eksikler ve acil ihtiyaçlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

VERİMLİ TOPLANTI

Konu ile ilgili konuşan Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz yaklaşık bir yıl aradan sonra gerçekleşen toplantının verimli geçtiğini söyledi. Akyüz “Muhtarlar olarak pandemi süreci ile birlikte son bir buçuk yıldır yoğun bir döneme girdik. Kademeli normalleşme ile yükümüz biraz hafiflemiş gibi görünse de sorumluluklarımız ve çalışma tempomuz aynı hızla devam ediyor. Bu süre içerisinde yine pandemi tedbirleri kapsamında kalabalık toplantılarımıza da ara vermiştik. Bireysel olarak ve küçük guruplar haline mahalle ve muhtar ziyaretlerimiz düzenli olarak sürdü, yönetim olarak kurumlara olan ziyaretlerimiz sürdü ama geçtiğimiz yıl gerçekleşen olağan kongremizin ardından yaklaşık bir yıl sonra ilk kez böyle geniş katılımlı bir toplantı düzenleyip bir araya gelme fırsatı bulduk. Ve mahallelerimizin acil eksik ve ihtiyaçlarını ilçe yöneticilerimize ilk ağızdan bilgilendirme yapıp çözümü ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Dayanışma organizasyonu şeklinde düzenlediğimiz program oldukça verimli bir toplantı oldu” dedi.

ÇÖZÜMSÜZ KALMAZ

Açıklamasında birlik ve beraberliği önemine vurgu yapan Başkan Akyüz “Öncelikle pandemi sürecinde yaşadığımız sorunları ve önümüzdeki yaz ve fındık sezonunda yapmamız gereken çalışmaları istişare ettik. Vaka ve hasta sayıları düşüş gösterse de hastalık tehdidi devam ediyor. Dolayısı ile önümüzdeki yoğun dönemde de tedbirli davranmamız, gerekirse ekstra önlemleri hayata geçirmemiz gerekiyor. Sezonluk misafirlerimiz ve mevsimlik tarım işçilerimizin sağlıklarını koruyabilmek için tedbiri elden bırakmamak durumundayız. Ayrıca mahallelerimizde yol, su, altyapı ve sosyal alan çalışmaları gibi birçok çalışma var. Bunların, sezon öncesinde ivedilikle tamamlanması yönündeki taleplerimizi dile getirdik. Muhtarlar Derneği Yönetimi olarak başta Kocaali Kaymakamı Doktor emre Nebioğlu, Belediye Başkan Ahmet Acar, AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir olmak üzere Jandarma Komutanı Yusuf Yurttaş’a, Emniyet Amiri Mehmer Mansur Saldıran’a, belediye başkan yardımcılarımıza ve özellikle pandemi sürecinde özverili çalışmalarıyla gece gündüz demeden vatandaşımızın yardımına koşan tüm muhtar arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler gerek kendi aramızda gerekse ilçemizdeki diğer kurumlarla aramızdaki iletişim bağını ve birlik ve beraberliğimizi koruyup muhafaza ettikçe ilçemizde hiçbir vatandaşımızın sorunu çözümsüz kalmayacak, el birliği ile ilçemizi daha iyi yerlere taşıyacağız” şeklinde konuştu.