Eğitim

Namık Kemal’de sergi

 

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’nda, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Sergisi düzenlenen törenle açıldı. Görücüye çıkan projeleri tek tek inceleyen ilçe protokolü tüm projelerin dikkat çektiğini belirterek her bir projenin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 

24 PROJE

Karasu’nun eğitimdeki başarılı kurumlarından biri olan Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’nda, öğrencilerin yıl içerisindeki projelerini yansıtan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Sergisi düzenlenen törenle açıldı. 24 projenin görücüye çıktığı sergiye Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, kurum amirleri, öğretmenler ve okul müdürleri katıldı. Dikkat çeken projeleri tek tek inceleyen Turhan, “Öğrencilerimiz projelerini çok net bir şekilde ifade etmişler. Yapılması gereken en güzel projeyi en güzel şekilde tasarlamışlar. Eğer öğrencilerimizin hazırladığı projeleri hayata geçirmezsek yaşanılır bir dünyayı kaybedebiliriz. Her biri evlerde yapabileceğiz projeler. Projelerin her biri değerlendirilmeli” dedi.

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI

Yapılan projelerin öğrencilerin ufkunu açacağını ve projenin değerli olduğunu belirten Turhan, “Öğrencilerimizi ilerde ülke yararına olacak buluşların mimarı olarak görüyorum. Her biri ileride bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilirler. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Bu proje çalışmaları, ileride öğrencilerimizin başarılı çalışmalara atacakları imzaların basamağı olacaktır. Öğrencilerimiz ileride ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak ve birçok projeyi inanıyorum ki hayata geçirecekler” şeklinde açıklamalarda bulundu. Fuarda öğrenciler, hem eser çıkarmanın gururunu yaşadı hem de projelerini gelen misafirlere sunarak onları bilgilendirdi. Öğrencilerin projeleri ve öğretmenlerin performansı ise sergiye katılanların beğenisini kazandı.

BAŞARIMIZ DEVAM EDECEK

Öğrencilerin projeler ile göz doldurduğunu belirten Okul Müdürü Orhan Bülbül, “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı destekleme programı kapsamında okulumuz 24 projeyle TÜBİTAK projelerine başvurusunu yapmış ve desteklenmeye uygun görülmüştür. Bu kapsamda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz pandemi dönemi şartlarında da olsa büyük bir özveri ve emek sergileyerek sonuca ulaşmışlardır. 9-10 Haziran tarihlerinde okulumuzda açık olan sergimiz büyük beğeni topladı. Açılış törenimize katılan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a, şube müdürlerine, okul müdürlerine ve tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederim. Başarılı çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı