EğitimKarasu

Heyecanlı bekleyiş sona erdi

 

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş Pazartesi günü sona erdi.  Karasu’da puanla öğrenci alan ilk ve tek okul olan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin 90 kişilik kontenjanı doldu.

 

KONTENJAN DOLDU

1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı Liseye Giriş Sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş Pazartesi günü sona erdi. Karasu’da puanla öğrenci alan ilk ve tek okul olan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi 90 kişilik kontenjan doldu. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi en düşük 350,007 puanla yüzde 20’lik dilimle tercih edildi. Aldığı en yüksek puan ise, 425,909 yüzde 5.81’lik dilimle tercih edildi. Karasu’da LGS yerleştirme sonuçlarının ilk verileri göre, 20 Fen Lisesi, 5 Sosyal Bilimler Lisesi, 71 Proje Anadolu Lisesi, 13 Proje İmam Hatip Lisesi, 292 Anadolu Lisesi, 36 İmam Hatip Lisesi, 273 Meslek Lisesi ve 2 Güzel Sanatlar Lisesi kazanan öğrenci olduğu öğrenildi.

 

NAKİL BAŞVURULARI BAŞLADI

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, nakil başvuruları hakkında açıklama yaptı. Müdür Turhan, “25-29 Temmuz arası yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olacak. Sonuçlar 1 Ağustos’ta açıklanacak. Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 1-5 Ağustos’ta yapılacak ve sonuçları 8 Ağustos’ta açıklanacak. Merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanmış olacak. Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)