KocaaliSiyaset

Esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ak Parti İl Başkanlığınca düzenlenen program kapsamında Kocaali’ye geldi. Belediye, İlçe Teşkilatı ve sivil toplum kuruluşları ziyaretlerinin yanı sıra düzenlenen mahalle başkanları toplantısına da katılan Yavuz ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

YOĞUN PROGRAM

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin il başkanlığınca düzenlenen program kapsamında Kocaali’ye gelerek ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Kocaali Belediyesi’ni ziyaret eden Yavuz Belediye Başkanı Ahmet Acar, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile bir araya geldi.  Belediye ziyaretinin ardından Ali İhsan Yavuz, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve beraberinde Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir ve kalabalık protokol ile birlikte Kocaali Şoförler ve Otomobilciler Esnaf odasını ziyaret etti. Yavuz, ziyarette ilçeye yapılan yatırımları anlattı ve şoför esnafının sıkıntılarını dinledi. İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Yavuz, esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinleyerek sohbet etti. Yavuz ilçe merkezinde gerçekleşen esnaf ziyaretlerinin ardından Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu mahalle başkanları programında teşkilat mensupları ile bir araya geldi Toplantıda mahallelerde gerçekleştirilen teşkilat çalışmaları değerlendirilerek 2023 genel seçim çalışmaları hakkında istişarelerde bulunuldu. Ali İhsan Yavuz, mahalle başkanları ile buluştuktan sonra Ak Parti Kocaali İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu. Yavuz burada İlçe Başkanı Ersan Demir ve yönetimi ile bir araya gelerek yapılan yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

 

KAPI KAPI

Ak Parti kadroları olarak sahada iktidarın 20 yıllık icraatlarını tek tek anlattıklarını ve gelecek projelerle ilgili bilgiler verdiklerini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Kendi seçim bölgem Sakarya’da da Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Belediye Başkanlarımız ile bir araya gelerek yaz dönemini nasıl daha verimli geçirebiliriz diyerek çalışma toplantıları gerçekleştirdik. Planlı olarak ilçeleri tarayıp merkeze dönüp merkezi de sokak sokak, cadde cadde tarama kararı aldık. Hem teşkilatlarımız hem belediye başkanlarımızın milletvekillerine eşlik etmesiyle bu süreçte iyi bir saha çalışması yapacağız. Kapı kapı dolaşarak milletimizin gönlüne gireceğiz inşallah. Gittiğimiz her yerde vatandaşlar ‘Ya ne olur cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayın. Şu 2023 seçimleri çok önemli ne olur sizler daha fazla çalışın’ dedi. Pandemi ve Ukrayna-Rusya savaşı sonrası ortaya çıkan tablolar konusunda cumhurbaşkanımıza olan güveni sahada görmüş olduk. ‘Cumhurbaşkanımıza selam söyleyin, bizler ne bekliyorsak cumhurbaşkanımızdan bekliyoruz. Ekonomik ortamı da düzeltecek kişi odur’ diyorlar. 20 yıllık iktidarımız süresince yaptığımız icraatlar ve muhalefetin yaklaşımı vatandaşların bize olan güvenini gösteriyor. Gittiğimiz her ilde bunlara yakından şahit olduk” dedi.

 

YAŞANABİLİR TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 seçimlerine ilişkin verilen yol haritasındaki bilgileri de paylaşan Yavuz, “Cumhurbaşkanımız 2023 seçimlerinin yol haritasında bizlere üç önemli görev vermişti. ‘Birincisi 20 yılda yapılanları anlatın, ikincisi alt yapı ile ülkemizi nereye ulaştırmak istediğimizi vatandaşlara anlatın ve üçüncüsü de muhalefetin ülkemize ve insanlarımıza geleceğimize nasıl zarar vereceğini anlatın’ demişti. Bizler de bu bilinç içinde 2023 seçimlerinin önemini bilerek çalışmalar yapıyoruz. 2002 yılından önce ülkemizin ne durumda olduğunu biliyor, milletimize hatırlatıyor ve iktidarımız boyunca ülkemizin kazanımlarını anlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızın 23 milyon üye talimatı teşkilat başkanlığı nezdinde yürütülüyor fakat bizler de her gittiğimiz yerde yapılan icraatları anlatıyor bir yandan da cumhurbaşkanımızın koyduğu hedef kapsamında 23 milyon üye için de çalışmalar yapıyoruz. Açılan köprülerden yapılan yollara, terörle mücadeleden üniversitelere, başörtüsü sorunun çözümünden Ayasofya’nın özgürlüğüne kavuşmasına, savunma sanayinde İHA, SİHA, Akıncı’dan mavi vatana, Karadeniz doğalgazından Adana petrolüne, yerli oto konusunda ve nükleer santral konusunda aldığımız mesafe ile Kanal İstanbul Projesi’ni milletimizle paylaşmalıyız. Yaptığımız ve yapacağımız projelerin ülkemiz için ne demek olduğunu ve daha iyi yaşanabilir bir Türkiye manzarası ortaya çıkartacağını ortaya koymamız lazım. Bunun için hatırlamamız ve anlatmamız gerekiyor bizler de gittiğimiz yerlerde bunları uzun uzun anlatıyoruz” ifadelerine değindi.