Karasu

HEM’den müzik dinletileri

 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu Halk Eğitimi Merkezi bağlama ve gitar kursunda eğitim alan kursiyerler, müzik dinletisi gerçekleştirildi. Bağlama ve gitarın tellerini konuşturan kursiyerler kulakların da pasını sildi.

 

BAĞLAMA VE GİTAR BİR ARADA

Karasu Halk Eğitimi Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu ve Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda müzik etkinliği gerçekleştirildi. Kursiyerler tarafından sunulan müzik etkinliklerine Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, Müdür Yardımcısı Hikmet Mut, Karasu Anadolu Lisesi yöneticileri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı. Bağlama eşliğinde gerçekleştirilen etkinliğe kurs öğretmeni Deniz Aslan, gitar eşliğinde gerçekleştirilen etkinliğe ise Ümit Sarıkaya ve Müzik Öğretmeni Nesrin Akan Çiftçi öncülük etti.

 

KÜLTÜR MİLLET İLİŞKİSİ

Müdür Özkan, “Bağlama kursu 60 kursiyere, gitar kursumuz ise 40 kursiyere ev sahipliği yaptı. Müzik eğitimine çağa uygun teknik ve imkanlar verilerek gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak, kültür millet ilişkisi bağlamında oldukça önem taşımaktadır. Türk halk müziğinin temel icra sazı olan bağlamanın geçmişi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Bağlama kursumuzun kursiyerleri tarafından yapılan bu etkinlikle müzik kurslarımızın öğrencilere ve halkımıza tanıtılması amaçlanmıştır. Programda emeği geçen kursiyerlere ve kurs öğreticilerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.