EğitimKarasu

Hem düşündürdü hem güldürdü

 

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Okullar Sahnede tiyatro festivalinde Karasu Sezi Eratik Ortaokulu, Se’z’gili Sezi tiyatro gurubu öğrencileri “Başlık Parası” tiyatro oyunuyla izleyicileri hem düşündürdü hem kahkahaya boğdu.

 

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Okullar Sahnede tiyatro festivaline Karasu’dan Sezi Eratik Ortaokulu katıldı. Sezi Eratik Ortaokulu, Se’z’gili Sezi tiyatro gurubu öğrencileri Salı günü Adapazarı Orhangazi Kültür Merkez’inde hazırladıkları tiyatro oyunu ile sahnede yerini aldı. Se’z’gili Sezi tiyatro gurubu, “Başlık parası” adlı komedi oyunu izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Tiyatro oyunu düşündürmenin yanı sıra bolca da güldürdü.

 

DRAM İÇEREN KOMEDİ OYUNU

Oyunun yönetmenliğini üstlenen okul öğretmenlerinden Burcu Aksu, “Başlık parası konulu tiyatro oyunumuz, başlık parasıyla satılmaya çalışılan bir kızın isteme hikayesini izleyicilere anlattı. Oyunda vermek istediğimiz mesaj kadına yönelik şiddete her aşamada hayır demek oldu. Dram içeren bir komedi oyunu oldu. Düşündürmenin yanı sıra oyun bolca da güldürdü. Öğrencilerimiz için inanılmaz bir deneyim oldu. Öğrencilerin tiyatroya olan ilgisi artarken kendilerine olan özgüvenleri de arttı. Bu muhteşem oyunda payı olan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.