Helvacı’dan öğrencilere belge

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, TÜBİTAK Liselerarası Araştırma Projesi yarışmasında Türkiye 2.’si olan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencilerini makamında ağırladı. Eğitimcileri ve öğrencileri tebrik eden Helvacı, “Projelere daha fazla katılım sağlamalıyız. Ben her zaman destek vermeye hazırım” dedi.

 

BELGE VERDİ

2020 TÜBİTAK Liselerarası Araştırma Projesi yarışmasında Türkiye 2.’si olan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt’u, Lisenin Tarih Öğretmeni aynı zamanda Proje Danışmanı Barış Örgen’i ve 12. sınıf lise öğrencileri Sinemnur Yavrum’u ve Emine Erdoğan’ı, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı makamında ağırladı. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ında öğrencileri yalnız bırakmadığı programda Helvacı, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek belgelerini takdim etti.

KARASU İLK SIRALARDA

Proje hakkında Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencilerinden bilgi alan Helvacı, “Öğrencilerimizi ve okul yönetimini tebrik ediyorum. Bilimsel, teknolojik ve sosyal araştırma projelerini okullarımızda öğrencilerimize aşılamak ve dolayısıyla bu tür yarışmalara daha fazla projeyle katılım sağlamak gerekmektedir. Karasu eğitim camiası olarak birçok ilden daha fazla derece yapmıştır. Proje alanında atılan her adımda öğrencilerimize ve öğretmenlerimize destek vermeye hazırım” ifadelerini kullandı.

 

BİR ADIM ÖNDE OLACAKLAR

Türkiye geneli düzenlenen TÜBİTAK Liselerarası Araştırma Projesi yarışmasında 870 proje arasından Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencilerinin Türkiye 2.’si olduğunu belirten Proje Danışman Öğretmeni Barış Örgen, “Öğrencilerimizin başarısı bizleri bir kez daha gururlandırdı. Elde ettikleri başarı ile üniversite sınavında +25 puan arkadaşlarının önlerinde olacaklar. Üniversite hedeflerine ulaşma noktasında çok büyük bir avantajları oldu. Proje ile de büyük bir deneyim elde ettiler” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.