Karasu

Helvacı’dan bayram mesajı

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Helvacı, “Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı, Ramazan ayını tamamlayıp, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bir Ramazan Bayramı’na daha erişmiş bulunmaktayız” sözlerini kullandı.  

 

PANDEMİNİN GÖLGESİ

Ramazan Bayramı nedeniyle Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, bir mesaj yayımladı. Kaymakam Helvacı, “İnancımızda ve toplumumuzda çok özel yeri olan dini bayramlarımız, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü gibi güzel hasletlerimizi pekiştirirken, dargınlıkları sona erdirmekte, barışa ve muhabbete vesile olmakta, ihtiyaç sahiplerine daha çok elin uzanmasına imkan sunmaktadır. Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın sıkıntılı bir dönemden geçtiği bu günlerde, millet olarak birlik beraberlik anlayışı içinde birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu zor günlerin üstesinden geleceğimizi unutmamalıyız. Bu müstesna günleri, bu yıl da maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi gölgesinde geçireceğiz” dedi.

TEDBİRLERE UYALIM

Kaymakam Helvacı, “Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde, Bilim Kurulunun önerileri ve koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında 81 ilimizde Arefe günü, Bayramın 1. 2. ve 3. günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir. Hepimizin bildiği gibi bulaş kapalı ortamlarda daha hızlı yayılmaktadır. Bunun için getirilen tüm tedbirlere lütfen uyalım. Bayram günleri virüsün yeniden yayılma günleri olmamalıdır. Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında inşallah yakın zamanda daha rahat günler göreceğiz” ifadelerini kullandı.

ONLARA BORÇLUYUZ

Bu güzel bayramı, bugün vatanımızda huzur içerisinde idrak etmemizi; ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız” diyen Helvacı, “Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Bu duygularla Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya mutluluk, huzur ve barış getirmesini, başta kovid-19 salgını olmak üzere tüm belalardan kurtulmasına vesile olmasını diliyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel bayramlara ulaşmak duygusu ile tüm Karasulu hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.