Karasu

Helvacı’dan 10 Kasım mesajı

 

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma nedeniyle bir mesaj yayınladı. Helvacı, “10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olduğu kadar bizlere emanet edilen değerlerin kıymetinin bilindiği ve eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan önemli bir gündür” dedi.

 

  1. YIL DÖNÜMÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma nedeniyle Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı bir mesaj yayınladı. “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde şükran ve minnetle anıyoruz” diyen Helvacı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve de komutandı. Onun en büyük emeli Türk milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi. Bugün bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KAHRAMAN ECDADIMIZ

Helvacı, “ ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Atatürk, karşısına çıkan tüm güçlükleri aşan ve milletine bağımsızlığını armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara taşımak için tüm gücümüzle çalışmalıyız” dedi. Helvacı, “Emanet aldığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni, onun işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var gücümüzle çalışma azim ve kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Kahraman ecdadımız tarafından, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, büyük fedakarlıklar gösterilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, saygın bir ülke olarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir” diye belirtti.

CUMHURİYETİN ERDEMLERİ

10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olduğu kadar bizlere emanet edilen değerlerin kıymetinin bilindiği ve eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan önemli bir gündür” diyen Helvacı, “Kurtuluş savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları, istiklal mücadelemizin aziz şehitleri ve kahraman gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, istiklal ve istikbalimiz için mücadele etmiş kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını; ezan, bayrak, din ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.