Hedef 20 kilometre

 

Kocaali Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yapılan sıcak asfalt serim çalışmaları sürerken çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ahmet Acar, belediye tarafından yapılan sıcak asfalt çalışmasını sezon sonuna kadar 20 Kilometrenin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

 

DEVAM EDİYOR

Karayolları Genel Müdürlüğü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kocaali Belediyesi tarafından eş zamanlı olarak ilçe genelinde başlatılan sıcak asfalt ve beton yol çalışmalarına ilişkin açıklamada bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, sadece Kocaali Belediyesi tarafından yapılan sıcak asfalt serim işini, asfalt sezonu sonuna kadar 20 kilometrenin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Acar açıklamasında “Şu ana kadar 16 kilometre sıcak asfalt serim çalışmalarımızı tamamladık. Program dahilinde bu mesafeyi asfalt sezonu sonuna kadar 20 kilometreye hatta daha üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. İlçemizin her noktasında ilgili kurumlarımızın da çalışmalarında tamamlanan ve devam eden çalışmalar var” dedi.

AYDINLATMA YAPILDI

Asfalt ve beton yol çalışmasının yanı sıra aydınlatma işi de yapıldığını belirten Başkan Acar “Kirazlı, Şerbetpınarı ve Kestanepınarı mahallelerimizi kapsayan 14 km güzergahta Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından yol yapım çalışmaları tamamlanırken, Büyükşehir Belediyemiz tarafından kırsal mahallelerimizi kapsayan beton yol çalışmalarının 12 kilometresi tamamlandı.  Ayrıca SEDAŞ tarafından Karasu-Kocaali-Akçakoca istikametlerini kapsayan 14 km hattın Kocaali kısmında 1500 metre yüksek aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Eksik kalan kısımların ise 2022 yatırım programına dahil edileceğinin sözünü aldık. Tüm bu çalışmalar ve programlar dahilinde önümüzdeki yıllarda Kocaali’mizin önemli eksiklikleri giderilmiş olarak 2023 yılına girmiş olacağız” dedi.
BÜYÜK EMEK
Kocaali’deki çalışmalarda birçok kurumun ilgili davrandığını ve özverili çalışma yürüttüğünü belirten Başkan Ahmet Acar “İlçemizde çalışma yapan her kurumun büyük emeği var, ekiplerimizin özverili çalışmaları neticesinde kısa sürede büyük işlerin altından kalktık. İlçemizde yatırımı devam eden ve tamamlanan kurumlarımızın temsilcilerine, Karayolları, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlerimize, Genel Müdürlerimize, SASKİ Genel Müdürümüze, Sakarya Uygulamaları Bilimler Üniversite Rektörümüz Mehmet Sarıbıyık ve ekibine, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve ekibine, Ak Parti İl Başkanımız Yunus Tever’e ve Sakarya Milletvekillerimize ilçemizdeki çalışmalara verdikleri destekten ötürü çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.