Karasu

Hazine arsalarını kim satıyor

 

Karasu Denizköy Mahallesi’nde hazine arazilerinin gayrihukuki bir şekilde internet siteleri üzerinden parsel parsel satıldığı öne sürüldü. Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Sakarya İl Milli Emlak Müdürlüğü’nden konuyla ilgili müdahale istendiği öğrenildi.

 

İNTERNETTEN SATILIYOR

Denizköy Mahallesi’nde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait toplamda yaklaşık 3 bin dönümlük arazinin internet siteleri aracılığıyla parsel parsel satış yapıldığının tespiti üzerine, ihbarları değerlendiren Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün olaya el koyduğu öğrenildi. Genel Müdürlük tarafından Sakarya İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili bilgi istendiği ve böyle bir durumun önlenmesi noktasında gerekli tedbirlerin alınması istediği öğrenildi.

 

MÜDAHALE BEKLENİYOR

Edindiğimiz bilgilere göre, Sakarya Çevre ve Şehircilik Milli Emlak İl Müdürlüğü’nün bu zamana kadar konuya neden duyarsız kaldığı merak konusu olmakla birlikte, Genel Müdürlük’ün bu ikazından sonra Hazine arazisinin parsel parsel kim ve kimler tarafından yasal olmayan yollardan satıldığına yönelik soruşturma yapılması ile işgallerin sonlandırılmasına yönelik müdahale bekleniyor.