Karasu

Hayır mağazası açtı

 

Koronavirüs salgın sürecinde yüzlerce kişiye yardım eli uzatan Karasu Aziziye Sahil Camii İmam-Hatip’i Haydar Coşan, Karasu’da eşi benzeri görülmemiş bir iyilik projesine daha imza attı. Hayırsever vatandaşların desteği ile caminin bir kısmını dar gelirli vatandaşların yaralanabilmesi için ‘hayır mağazasına’ çevirdi.

 

ONLARI KİMSE GÖRMÜYOR

Hayırseverlerin verdiği gıda, giyim gibi ürünleri koronavirüs salgını sürecinde yüzlerce aileye ulaştıran Karasu Aziziye Sahil Camii İmam-Hatip’i Haydar Coşan, Karasu’da eşi benzeri görülmemiş bir iyilik projesine daha imza attı. Dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla caminin bir bölümünü hayır marketine dönüştüren Coşan, “Aziziye Sahil Cami’nin üst katına, ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için hayırsever vatandaşların desteği ile mağaza açtık. Ailelere tahsis ettiğimiz araçla camimize davet edip, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarını kimse görmeden temin ediyoruz. Özellikle çocukları hediyelerle sevindirerek, onurlarını rencide etmeden hayır sahiplerinin hayırlarını yerine ulaştırıyoruz” dedi.

DESTEĞE İHTİYAÇ VAR

İhtiyaç sahipleri için kurulan mağazayı genişletmek istediklerini, bunun içinde daha fazla hayırsever vatandaşın desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Coşan, “Kovid-19 nedeniyle işini kaybedenler, evine yiyecek götüremeyenlerin sayısı oldukça fazla. Yardımseverler bize getiriyor, biz de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İhtiyaç fazlası temiz giysi ve yiyecek türü şeylere ihtiyaç var. İhtiyaç sahibi 450 aileden 80 aileye ulaşabildik. Amacımız tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaşabilmek. Biz bu uygulamayı daha da genişletmek istiyoruz. Sadece bir ayda değil bundan sonra da devamlı yapmak istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir