Hayatı daha anlamlı kılmalıyız

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, bir mesaj yayımladı. Yavuzyiğit, “El ele, gönül gönüle vererek engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı, hayatı onlar için daha anlamlı ve daha yaşanılır kılmalıyız” dedi.

 

Toplumun ayrılmaz parçası

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Hızla gelişen, çalışkan ve dinamik bir nüfusa sahip olan Türkiye’de, birçok engelli vatandaşın mevcut olduğunu belirten Başkan Yavuzyiğit , “Engelli vatandaşların toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, bu insanların haklarını kullanabilmelerini, imkanlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda ilgili kurumlara yardımcı olmak, destek vermektir. Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamında birçok ihtiyacı çözüm beklerken Ak Parti iktidarları döneminde çok büyük reformlar yapıldı” ifadelerini kullandı.

Sahip çıkmalıyız

Başkan Yavuzyiğit, “Bundan sonrada hayata daha çok katkı sağlamaları amacı ile elimizden gelen tüm imkanları onların hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm emeği geçenlere buradan bir kez daha şükranlarımı sunmak istiyorum. Aslında en büyük engel, hoşgörüsüzlük ve sevgisizliktir. Her bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Zira tanıdığımız nice sağlıklı insanlar bir iş kazası, bir trafik kazası ya da bir hastalık sonucu maalesef bedensel veya zihinsel engelli durumuna düşmüşlerdir. Dolayısıyla el ele, gönül gönüle vererek engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı, hayatı onlar için daha anlamlı ve daha yaşanılır kılmalıyız. Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.