Karasu

Hayat kurtaran macera

Hayat kurtaran macera

Kargenç Kulübü ekibi, Yunanistan’ın Atina kentinde düzenlenen eğitime katıldı. Odak noktası fiziksel uygunluk, ekip çalışması ve hayat kurtarmak olan eğitim, katılımcılara değerli bir deneyim yaşattı.

Teknikler öğrenildi

Erasmus+Spor tarafından desteklenen ve temel hayat kurtarma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan eğitime Kargenç Kulübü katılım gösterdi. “Hayat kurtaran bir maceraya dalmak” sloganıyla yola çıkılan eğitim, Yunanistan’ın Atina kentinde gerçekleşti. Bu güçlendirici eğitim sırasında, yüzme antrenörleri cankurtaranlar ve acil durum müdahale ekipleri tarafından kullanılan temel teknikler öğrenildi.

Yerel düzeye taşıyacağız

Yüzme antrenörlerinin, edindikleri hayat kurtaran teknikleri gençlere hem de yetişkinlere aktararak, su güvenliğini ve hayat kurtarma becerilerini geliştirmeye fayda sağlayacağını söyleyen Kargenç Kulüp Başkanı Ersel Aydın, “Bu değerli projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Şimdiki sırada, bu önemli teknikleri yerel düzeye taşıyarak topluluğumuz içinde hayat kurtarıcı yetkinliği teşvik etmek var” ifadelerini kullandı.

Eğitim sayesinde yüzme antrenörleri cankurtaranlar ve acil durum müdahale ekipleri tarafından kullanılan temel teknikler öğrenildi.