Hareketli yaşama dikkat çekildi

 

2020-2021 eğitim – öğretim yılında yurt genelinde ilk defa kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezi, İlçe Spor Müdürlüğü tarafından “Hareketli yaşam için yürüyüş” etkinliği düzenlendi. Dikkat çekmesi amaçlanan etkinlikte Plaj Caddesi’nden yol kapatılarak sahile yürüyüş yapıldı.

 

YÜRÜYÜŞ YAPILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Haziran ayının ilk haftasının “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak kutlanacağını açıklaması üzerine Karasu’da farkındalık yaratan bir etkinliğe imza atıldı. 2020-2021 eğitim – öğretim yılında yurt genelinde ilk defa kutlanacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karasu Halk Eğitimi Merkezi, Karasu İlçe Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa bir etkinlik düzenlendi. Perşembe günü Karasu’da ses getiren etkinlik kapsamında düzenlenen “Hareketli yaşam için yürüyüş” etkinliği Karasu Kaymakamlığı önünde başlayarak, Karasu Sahil Park’a kadar devam etti.

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Karasu Sahil Park’ta kısa süre mola veren katılımcılara Karasu İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç tarafından ısınmaları amacı ile kültür fizik hareketleri yaptırıldı. Çevredeki vatandaşlarında yoğun katılım gösterdiği etkinlik sonrası Sahil Park Kafe’de içilen çayların ardından tekrar yol kapatılarak Karasu Kaymakamlığı önünde yürüyüş son buldu. Bu yıl ilk defa düzenlenen etkinlik ile hayat boyu öğrenilebileceğine bir kez daha dikkat çeken Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, “Öğrenmenin sınırı yok. Halk Eğitim faaliyetleri ile mahallelerde istihdamı geliştirmek, işgücü oluşturarak ekonomiye katkıda bulunmak kişilerin mesleki ve kültürel gelişimlerine imkan sağlanıyor” dedi.

EV HANIMLARINA DAVET

Birçok kişinin meraklı bakışları arasında yapılan yürüyüşün amacına ulaştığını belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Bugün hem sağlıklı yürüyüşe dikkat çekmek hem de topluma Halk Eğitim Merkezi çalışmalarını ifade etmek için yürüyüş düzenledik. Daire amirlerimiz ve kursiyerlerimiz ile başladığımız etkinliğe dışarıdan birçok kişinin katılması bizleri onurlandırdı. Ayrıca onlarca kişinin bizlere yürüyüşümüzün amacını sorması etkinliğimizin ses getirdiğini kanıtladı. Bir kez daha öğrenmenin yaşı yok diyoruz ve farklı etkinliklere imza atmak isteyen özellikle ev hanımlarımızı Halk Eğitimi Merkezi’ne bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı