Karasu

Haftaya yoğun başladılar

 

Karasu mahalle muhtarları haftaya yoğun başladı. Pazartesi günü Karasu Şoförler Odası Başkanı Kerim Uyar ile ziyaretlerine başlayan heyet, akabinde İyi Parti Karasu İlçe Teşkilatı’nı ardından ise Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyarette bulundu.

 

MAĞDURİYETİ YAŞAYAMAYIZ

Karasu mahalle muhtarları pazartesi gününe hızlı ve yoğun başladı. İlk olarak geçtiğimiz günlerde yapılan kongreyle güven tazeleyerek yeniden Başkan seçilen Şoförler Odası Başkanı Kerim Uyar’ı ziyaret eden heyet, Pazartesi günü çok fazla yoğunluk yaşandığını ve toplu taşıma araçlarının yetersizliği konusunda şikayette de bulundu. Karasu İhsaniye Mahallesi Muhtarı Oğuz Özden, “Toplu taşıma araçları saatte bir geçtiği için özellikle Pazartesi günleri çok fazla yoğunluk yaşanıyor. Mahalle halkı merkeze ayakta durarak gelmek zorunda kalıyor. Sefer saatlerinin daha sıklaşması ve ek servis araçlarının çalışmasını istiyoruz. Bu konuda çok fazla şikayet geliyor. Akaryakıta sürekli zam geldiğini biliyoruz. Şoförün zarar etmesini biz de istemiyoruz ama onlar zarar etmesin diye de biz bu mağduriyeti yaşayamayız” dedi.

MUHTARLAR KILCAL DAMARIMIZ

Uyar’ın ardından Karasulu muhtarlar, İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nu da ziyaret etti. Sarıoğlu, “Kutuplaşmanın çözülmesinin başlangıcı siz muhtarlarsınız. Ülkenin şu anda birlik ve beraberliğe ihtiyacı var siz muhtarlarımızda bunu çok güzel yansıtıyorsunuz” dedi. Sarıoğlu, “Muhtarlarımız bizim kılcal damarlarımız. Muhtarlar bizim için olmazsa olmazdır. Biz İyi Parti Teşkilatı olarak her zaman muhtarlarımızın yanındayız. Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Ziyaretlerine devam eden muhtarlar, geçtiğimiz günlerde seçilen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre’yi makamında ziyaret etti. Emre, “Muhtarların seçim sürecinde tarafsız olduğunu gördük. Muhtarlarımızın mahalledeki başarılarını kendimize örnek aldık. İhtiyacınız olduğu her koşulda sizin yanınızda olacağız. Esnaf odası hepimizin. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya