EğitimKarasu

Hafızlık eğitimi için ek bina açıldı

 

Karasu Merkez Erkek Kuran Kursu “Hem hafız ol hem de okulunu bitir” sloganıyla hafızlık eğitimi için öğrenci alımlarını bitirdi. Yeni dönem kayıtlarının bittiğini belirten Müdür İlhami Ulusoy, hafızlık eğitimi için Rabia Ayar Erkek Kuran Kursu’nun faaliyete geçtiğini söyledi.

 

88 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

Hem hafız ol hem okulunu bitir” sloganıyla 4. sınıf mezunu öğrenciler için Merkez Erkek Kuran Kursu hafızlık eğitimi öğrenci alımları sonlandırdı. Sınırlı sayıda öğrenci aldıklarını belirten Müdür İlhami Ulusoy, “Kursumuzda şu an 88 öğrenci var. 50 öğrenci hafızlık eğitimi alıyor. 38 öğrenci ise yüzüne okuma eğitimi alıyor. 28 öğrencimiz gündüz eğitimi alıyor. Yeni kayıt yapan 38 öğrencilerimiz 2 aylık bir eğitim sürecinden sonra sınava tabi tutulacak. Sınavda başarılı olan öğrenciler kursa devam edecek. Başarılı olamayan öğrencilerin yerine yedekte bekleyen 8 öğrencinin hafızlık kursuna kaydını yaptıracağız” ifadelerini kullandı.

 

ÇOCUKLARIN RAHATLIĞI ÖNEMLİ

Kursumuza olan talep çok fazla” diyen Ulusoy, “Talepler karşılanmadığı için Karasu Merkez Erkek Kuran Kursu’na ek bir bina olan Rabia Ayar Erkek Kuran Kursu’nu faaliyete geçirdik. Ek binada gerçekleşen Kuran kursunda 24 öğrenci hafızlık eğitimi alıyor. Ek binada kurslar gündüz yapılıyor. Hafızlığa yeni başlayan öğrencilerimiz ana binamızda eğitim alıyor. Amacımız Kuran kursunda yaşanan kargaşayı önlemek” dedi. Ulusoy, “Çocuklarımızın rahatlığı bizim için önemli. Öğrencilere Kuran-ı Kerim öğretmenin yanı sıra Kuran’ın ve sünnetin ahlakını da öğretiyoruz. Çocuklarımızı bu süreçte hem hafız olarak yetiştirmeye hem de Peygamber Efendimiz’in güzel ahlakını çocuklarımıza aşılamaya çalışıyoruz” dedi. (HABER: Bahar Kaya)