Genç ve yıldız kızların finalisti belirlendi

 

Okul Sporları kapsamında Karasu’da düzenlenen voleybol turnuvasında genç ve yıldız kızların sona gelindi. Kıyasıya mücadelenin ardından şampiyonlar belli oldu ve kupalarını aldı. 

 

BİRİNCİLİK KARASU ANADOLU’NUN

Okul Sporları kapsamında Karasu Spor Salonu’nda 21 Şubat’ta başlayan ve 5 kategoride düzenlenen voleybol turnuvası sona erdi. 8 Mart günü son maçını yapan genç kız kategorisi nefesleri kesti. Filenin sultanları birincilik için kıyasıya mücadele verdi. Yapılan karşılaşmalarda turnuvayı Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü, Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi ikinci olarak bitirirken, Karasu Anadolu Lisesi birincilik ipini göğüsledi. Dereceye giren öğrenciler turnuva sonunda kupalarını aldı.

 

FATİH SULTAN İPİ GÖĞÜSLEDİ

Voleybol turnuvasında yıldız kızlar kategorisi de 9 Mart günü sona erdi. Yıldız kızların turnuvası göz doldurdu. Kıyasıya oynanan mücadele de okullar galibiyet için ter döktü. Yapılan karşılaşmalar sonucunda alınan skorlar neticesinde yıldız kızların şampiyonu belli oldu. Yıldız kızların birincilik ipini Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu göğüsledi. İkinci Limandere Cumhuriyet Ortaokulu olurken, üçüncü Gölköprü Ortaokulu, dördüncü ise Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu oldu. Öğrenciler kupalarını teslim aldı. 10-11 Mart’ta oynanması beklenen genç erkekler, küçük ve minik kızlar final maçları ise kar nedeniyle ertelendi. Maçların ilerleyen günlerde oynanması bekleniyor.