Siyaset

Gelecek Partisi’nin kongresi düzenlendi

Gelecek Partisi’nin kongresi düzenlendi

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı’nın ikinci olağan kongresi Perşembe günü ilçe binasında düzenlendi. Tek adayla gerçekleştirilen seçimde kurucu ve mevcut Başkan Salim Direk yeniden Başkan seçildi.

Katılım yoğun oldu

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı’nın ikinci olağan kongresi Perşembe günü ilçe binasında düzenlendi. Kongreye Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölgesi Teşkilat Başkanı Cemal Eğin, Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik, CHP Karasu İlçe Örgütü Başkanı Uğur Büyük, Saadet Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Murat Ali Aksoy, Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Gelecek Partisi ilçe başkanları, parti üyeleri ve davetliler katılım sağladı.

Büyük bir başarı

Divan Başkanlığına Sinan Gedik, Başkan Yardımcılığına Turgay Eroğlu ve katip üyeliğine Banu Kılıç seçildi. Ardından ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak kongreye geçildi. Salim Direk, yönetim kurulu faaliyet raporunun okudu ve ardından ise Dursun Can Özdemir gelir gider hesap raporunu okuyarak oylamaya sundu. Ardından konuşma gerçekleştiren Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, “Önümüzde önemli bir seçim var. Geride önemli bir seçim bıraktık. Seçimin öncesinde altı parti bir arada çalıştık. Fakat beklediğimiz sonucu alamadık. Bazıları için başarısızlık olsa da bizim için büyük bir başarı” dedi.

Yeni bir dönem başlayacak

Konuşmasına devam eden Sevindik, “Yüz yıllık bir kutuplaşmanın ortadan kaldırılması için bir araya gelmiş altı tane parti Türkiye için aynı masaya oturdu, aynı sokaklarda yürüdü, aynı mücadeleyi verdi. Aldığımız oy azımsanacak bir oy değildir. Saadet Partisi’yle zaten bir ittifakımız var. Kongreler bittiğinde adaylarımızı açıklayacağız. İttifak noktasında tüm partilere kapımız açık. Karasu için en güzel olan, hangisi olacaksa, nasıl olacaksa e iyiyi bulma adına çalışmaları beraber yapacağız. İnanıyorum ki önümüzdeki yerel seçimlerde yeni bir dönem başlatacağız” şeklinde konuştu.

Geleceğimiz için çalışmalıyız

Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik’in yaptığı konuşmanın ardından açıklamada bulunan Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Geleceğimiz ve çocuğumuz için bir takım şeyler yapmalıyız. Karasu’da ne yapabiliriz düşüncesiyle çalışmalarımıza ve görüşmelerimize başlayacağız. Sosyal belediyecilik anlayışında yol, su, elektrik konusu yoktur. Bunlar belediyenin temel görevidir ve yapmak zorundadır. Bizim burada çocuklarımız okula sabah girip akşam çıkıyor. Avrupa’da bakıyorsunuz çocuklar haftanın 1 günü havuz, haftanın 1 günü spor gibi gibi etkinlikler yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Fındık festivali bile kaldırıldı

Açıklamasına devam eden Başkan Direk, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetilen belediyeler çocukların eğitimlerine bu yönde katkı sağlar. Sportif faaliyet alanları kurar. Bu faaliyetleri kaldırmaz. Sosyal belediyecilik anlayışı yol yapmak, suya zam yapmak değildir. Karasu’nun fındığını tanıtan festivali bile kaldırdık. Biz önümüzdeki dönemde böyle bir durumla karşılaşmamak için bir araya gelerek Karasu’ya yön verecek güçlü bir ekiple yol oluşturulmasını istiyoruz. Oluşmaz ise bizler Gelecek ve Saadet Partisi olarak bu düşünce ile yol alacağız ve Karasu’nun adını en güzel şekilde Türkiye’ye duyuracağız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından oy kullanmaya geçildi ve Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı olarak tekrar Salim Direk seçildi.

Dursun Can Özdemir gelir gider hesap raporunu okuyarak oylamaya sundu.
Sevindik, “İnanıyorum ki önümüzdeki yerel seçimlerde yeni bir dönem başlatacağız” dedi.
Direk, “Sosyal belediyecilik anlayışında yol, su, elektrik konusu yoktur. Bunlar belediyenin temel görevidir ve yapmak zorundadır” dedi.
Direk, “Karasu’ya yön verecek güçlü bir ekiple yol oluşturulmasını istiyoruz” dedi.