KarasuSiyaset

Gelecek, çalışmalara start verdi

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı geçtiğimiz günlerde Karasu’da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Yoğun katılımın sağlandığı ziyarette esnafın sorunları da dinlendi.

 

SÖZ SAHİBİ VATANDAŞ

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı geçtiğimiz günlerde yaptığı esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarına start verdi. Genel Merkez Parti Kurucu Üyesi ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Sevda Yılmaz, Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, Adapazarı İlçe Başkanı Faruk Albay ve Hendek İlçe Başkanı Musa Akıcı’nın da eşlik ettiği ziyaretlerde Karasu esnafıyla istişareler de bulunuldu. İlçe Başkanı Salim Direk, “Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek başladığımız turumuzu esnaf ziyaretleriyle sürdürdük. Yerel basınla da bir araya gelerek ilçemiz hakkında istişarelerde bulunduk. Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı olarak Karasu için ne yapabiliriz, ilçemizi nasıl daha ileriye götürebiliriz esnafımızla bunların çözümüne yönelik konuştuk. Bizim iktidarımız da söz sahibi vatandaş olacak. Bunun teminatını onlara verme gayesindeyiz” diye konuştu.

 

BERTARAF ETME PEŞİNDELER

Esnaftan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Başkan Salim Direk, “Bir ülkeyi savaş değil ama açlık yıkar. Mevcut iktidar zamanında zengin ve fakir arasındaki fark, uçurum halini aldı. Esnaf ve çiftçi kan ağlıyor. Üretim yok, üreticiye destek veren bir iktidar da yok” şeklinde konuştu. Esnaf ziyaretlerinin ardından ilçe binasında toplantı yaptıklarını belirten Direk, “Karasu’nun gündemi çok yoğun” dedi. Direk, “Her yeni güne yeni bir problemle uyanıyoruz. İlçemiz ileriye gitsin, hak ettiği değeri fazlasıyla görsün diye uğraşırken birileri bir yerlerde bu hayalleri, bu çalışmaları bertaraf etme peşinde” dedi.

 

GELECEK, GELECEK’TE

Yeşil OSB adı verilen bir çöp adasının Karasu’ya kurulması gündemde” diye konuşan Direk, “Böyle bir şeye asla izin vermeyeceğiz. Biz daima ileriyi düşünen bir teşkilatız. Bu yanlış hamleyle ilçemizin geriye sürüklenmesine müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. “Karasu için 5,10 ve 15 yıllık vadelerde ne yapabilirizin planlamasını yaptık” diye konuşan Direk, “Karasu çok hareketli bir ilçe. Yapılaşmaya ve planlaşmaya müsait bir yer olmakla birlikte çok fazla deformasyona da uğrayan bir kent. Bunlarla alakalı görüşme sağladık. Seçim yaklaşırken nasıl bir yol izleneceğinin istişaresini yaptık. Karasu için de Türkiye için de gelecek Gelecek’te” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)