Karasu

Gaziler birliğimizin teminatıdır

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Helvacı mesajında, “Gazilerimiz ve şehitlerimiz birlik ve beraberliğimizin temel taşları ve teminatıdır” dedi.

 

MİLLETÇE MİNNETTARIZ

Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Helvacı, yayınladığı mesajında, “Gazilerimiz ve şehitlerimiz birlik ve beraberliğimizin temel taşları ve teminatıdır. Tarihimiz, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları ve kazanmış oldukları nice zaferlerle doludur. Şanlı tarihimizin zaferleri ve bu zaferlerin kahramanları hiçbir zaman unutulmayacaktır” dedi ve “Vatanımızı dün olduğu gibi bugün de koruyan, bu topraklarda barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşamamızı sağlayan, canını hiçe sayarak savaşmış olan şehitlerimize, korkusuzca mücadele ederek kanlarını akıtan gazilerimize milletçe minnettarız” ifadelerini kullandı.

MİLLİ BİRLİK GÜCÜ

Milletimiz dün olduğu gibi bugün de, ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz diyerek istiklalini ve istikbalini savunmaktadır” diyerek açıklamalarına devam eden Helvacı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça terk olunamaz’ sözüyle ifade ettiği gibi, aziz milletimiz, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da vatana ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiği bütün mücadelelerde kendi özgürlüğünü koruma gücünü herkese kanıtlamıştır” şeklinde konuştu.

DAHA GÜÇLÜ YARINLAR

Günün anlam ve önemini belirten mesajında, gazilerin millet için önemli bir mihenk taşı olduğunu söyleyen Kaymakam Helvacı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar hürriyet ve bağımsızlığının teminatı olan gazilerimizle birlikte, daha güçlü yarınlar hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz. Zaferlerle dolu Türk Tarihi’nin temelinde de bu kahramanlık ruhu ve derin inanç vardır. Tarihin gördüğü en büyük destanların kahramanı olan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin birçok cephede verdiği şanlı mücadele, milletimiz için en büyük övünç kaynağı, yolumuza ışık tutan en önemli kılavuzdur” dedi.

RAHMET VE MİNNET

Ahmet Naci Helvacı, birlik ve beraberliğe kasteden bölücü teröre karşı sürdürülen mücadelede, gazilere çok şey borçlu olunduğunu belirtti. Helvacı, “Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanı verilişinin yıl dönümünü ve tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum. Ayrıca tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.