Karasu

FSM’de yardımlar sürüyor

FSM’de yardımlar sürüyor

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, afet bölgesine gönderilmek üzere gıda, kıyafet ve çocuk malzemeleri yardımında bulunuyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen yardımlar, depremin ilk gününden bu yana bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda ulaştırılmaya devam ediyor.

Gıda kolileri gönderildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde depremin ilk gününden bu yana afet bölgesine gönderilmesi amacıyla yardımlarda bulunduklarını belirten Fatih Sultan Mehmet İlkokul Müdürü Mustafa Tetik, “Deprem sabahında gıda, kıyafet ve çocuk malzemelerinden oluşan yardım kolilerimizi 6 kamyonetle afet bölgesine gönderdik. Kuru bakliyattan oluşan gıda kolilerini velilerimiz yardımıyla hazırladık. Yardımlarımızı velilerimiz işbirliği ve İl Milli Eğitim koordinesinde ulaştırmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yardımlara devam

Afet bölgesine gönderilmesi amacıyla toplanan yardımları ulaştırmaya devam ettiklerini açıklamalarına ekleyen Fatih Sultan Mehmet İlkokul Müdürü Mustafa Tetik, “Afet bölgesinden gelen ihtiyaç bilgisine göre yardımlarımızı topluyoruz. Bize verilen bilgi doğrultusunda 16 koli çay, şeker ve makarnayı bölgeye ulaştırdık. Velilerimizin işbirliğiyle hazırlanan yardım kolileri, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulunda toplanıp İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bekleyen tıra yükleniyor” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere destek

Okul Müdürü Mustafa Tetik ayrıca, bölgeye gelen afetzede öğrencilere ve ailelerine birçok konuda yardımcı olduklarını, okul yönetimi ve öğretmenleriyle beraber öğrencilerin her türlü konuda yanlarında olduklarını belirtti. Tetik, “Okulumuzda toplam 12 depremzede öğrencimiz mevcut. Barınma ve gıda ihtiyaçlarını karşıladık. Öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Ayrıca rehberlik öğretmenlerimizle birlikte geçirdikleri bu zor süreç sonrasında psikolojik destek de sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

FSM İlkokulu afet bölgesine gönderilmek üzere gıda, kıyafet ve çocuk malzemeleri yardımında bulunuyor
Okul Müdürü Mustafa Tetik, toplanan yardımları ulaştırmaya devam ettiklerini söyledi