Gündem

Fiyatlar yükselebilir

 

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, fındık fiyatları ile ilgili önemli açıklamada bulundu. Bayraktar, “Eğer fındıkta zirai don olayları olursa fiyatlar yükselebilir” dedi.

 

İHRACAT DÜŞTÜ

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurul Başkanı Lütfi Bayraktar, koronavirüs salgınından dolayı ihracatın düştüğünü belirtti. Bayraktar, “Sezon başında fındık fiyatları iyi bir noktadan başladı. Fakat koronavirüs salgını fındık ihracatını ciddi oranda etkiledi. Koronavirüs salgınından dolayı fındık sektöründe ihracat rakamları düştü. Bu sebepten dolayı fındık fiyatları geriledi” ifadelerini kullandı.

ÜRETİCİNİN BEKLENTİSİ VAR

Türkiye genelinde bir anda etkili olan kar yağışı dalındaki fındığı olumsuz yönde etkilese de fındık fiyatlarını olumlu yönde etkileyeceğini belirten Bayraktar, “Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı, batı bölgesinde fındık karanfillerini tam olarak etkilemese bile doğu bölgesinde zirai don olacak endişesi var. Eğer doğu bölgesinde zirai don olursa fındık fiyatları yükselebilir. Şu an fındık fiyatları 21- 22 TL civarında. Sezon başında fındık fiyatları 25 TL olduğundan dolayı üreticimizin beklentisi var” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir