Gündem

Bakan Selçuk ilk aşıyı oldu

 

Koronavirüse karşı öğretmenlere ilk doz aşı uygulaması yapılmaya başladı. Eğitim camiasından ilk aşıyı ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptırdı. Tüm öğretmenler, e-Nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine sıra geldiğinde aşıların ilk dozunu yaptırabilecek.

 

SIRA BİLGİSİ

Kademeli olarak yüz yüze eğitime başlamanın ardından eğitim camiası için de ilk doz aşılama başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum Sungurlu ilçesi Arife Gazi İlkokulu’nda ilk doz aşısını öğretmenlerle birlikte yaptırdı. Önemli açıklamada bulunan Bakan Selçuk, “Öğretmenler için ilk doz aşı uygulaması başladı. Biz 1 milyon 259 bin çalışanımızın listesini Sağlık Bakanlığı’na iletmiştik. Aşı tedarik sürecine bağlı olarak bakanlık planlamayı yapıyor. Öğretmenlerimiz de tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler ve aşılarının ilk dozunu yaptırabilirler” ifadelerini kullandı.

OKULLARIMIZ HAZIR

Bakan Ziya Selçuk, “Sürecin başından beri tüm okullarımız Türk Standartlar Enstitüsü’nün standartlarına göre her türlü hazırlığını yaptı. Meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla bu süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır. Okulum temiz belgesini okulların tamamına yakını almış durumda. 1 Mart’ta da diğer okullarımız açılacak. İlkokullarımız, özel eğitim okullarımız, 8 ve 12’nci sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak. Dünyada aşılama yeni başladı. Birçok ülke okullarını açmaya başladı. Bizler her türlü tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir