Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 713

Propaganda haftası başlıyor
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde seçim takvimi işlemeye devam ediyor. Propaganda dönemi 21 Mart’ta başlıyor. Seçim yasakları kapsamında parti temsilcilerine hangi zaman dilimlerinde hangi çalışmaları yapabileceklerine ilişkin bilgilendirme yapıldı. Siyasi partiler Sahil Park ve Pazaryeri Otoparkı’nda mitingler düzenleyecek.
Konvoylar başlıyor
Seçim tarihi yaklaştıkça seçim çalışmaları da hararetleniyor. Ramazan dolayısıyla seçim çalışmalarına akşam saatlerinde giden belediye başkan adaylarına eşlik edenlerin sayısında da artış olmaya başladı. Kocaali’de ayın başında başlayan konvoy toplanmaları, Karasu’da geçtiğimiz hafta başladı. Kalabalık şekilde mahalle ziyaretinde bulunan partiler araç sayısı ile de güçlerini gösterme yolunu tercih ediyor.
Araçlar artıyor
Sokaklarda gezen seçim araçları sayısında da artış mevcut. Partiler son iki haftaya girilirken bütçelerini zorlayıp birden fazla seçim aracını sahaya sürmeye gayret ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında partilere ve adaylara ilişkin müzik ve anons çalan araçlar birbirleri ile karşılaştıklarında sesi bir ton açmaya gayret ediyor. Oysa birbirini gören seçim aracı sesi kıssa sanki seçmen tarafından daha sempatik bulunabilir. Zira yüksek ses daha ziyade gürültü kirliliğine neden oluyor.
Karasulular da ikiye bölündü
Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında hafta sonu oynanan ve maçtan çok maç sonu olayları ile Türkiye gündemine gelen müsabaka Karasu’da da haftanın konusu olacak gibi. Pek çok kişi sporda şiddeti onaylamıyor elbette ancak spor bahanesi ile bir şehre hakaret edilmesi ya da bir şehrin hedef gösterilmesi de kabullenilecek bir şey değil. Sanıyoruz ki bu hafta bu konu da seçim kadar gündemde olacak.
Adaylar akın etti
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen programlar seçimlerde aday olacak isimlerden ilgi gördü. Kaymakamlık önündeki çelenk töreni ve sonrasında salonda düzenlenen programa adayların tamamına yakını katılım sağladı. Bu kadar adayın olduğu noktada elbette protokol kuralları da askıya alınmış oldu. Tören programlarına Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yerine Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş katıldı.