Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 708

Cengiz yeniden aday

Karasu Aziziye Mahallesi’nde daha önce aday olmayacağını açıklayan mevcut Muhtar Ömer Besim Cengiz, fikrini değiştirdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cengiz, “Bizim için yapılacak daha çok iş var. Bu yüzden 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrardan Muhtar adayı olmaya ekibimizle beraber karar verdik. Sizlerin güveni ve destekleriyle mahallemizi daha ileriye taşımak için yola çıkıyoruz. Görev süremiz boyunca önceliğimiz her zaman mahallemizin ihtiyaçları olmuştur. Bundan sonrada aynı titizlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çatalbaş bahçede

Karasu siyasetinin en renkli isimleri arasında yer alan Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş, Karasu Belediyesi Meclisi’nin Ocak Ayı Oturumu’nda önümüzdeki dönem hiçbir adayın listesinde yer almayacağını açıklamıştı. Çatalbaş, siyasette listelerin belirlendiği, tabiri uygunsa en hararetli haftada oldukça sakin bir hafta geçiriyor. Kendisini doğaya veren Çatalbaş, sosyal medya hesabından tarlada çalıştığı fotoğrafları paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Barınak gündemde

Geçtiğimiz hafta Karasu Belediyesi’ne ait barınak gündeme geldi. Barıkak’a giden hayvan severler burada bulunan ölüm çukurunu kamera kaydına alıp, hayvanların katledildiği iddiasında bulundu. Haytap Genel Başkan Yardımcısı Derya Yücesan ise ölüm çukurlarının her barınakta bulunması gereken yasal bir zorunluluğun gereği olduğunu ifade ederek, Karasu Belediyesi’ne ait bu çukurun, standartlara uygun olduğunu ifade etti.

Beğeniler takip ediliyor

Seçimlere sayılı günler kala neredeyse herkes birbirinden oy istiyor. Neredeyse seçmenden çok adayın olduğu günler yaşıyoruz. Bu durumda da sosyal medya en fazla kullanılan mecralar arasında yer alıyor. Adaylar samimi ve güler yüzlü resimlerini paylaşmaya özen gösterirken pek çok aday da bunun için profesyonel destek alıyor. Bu arada kendini sahada hakim göstermek isteyen adaylar da sosyal medya paylaşımlarına beğeni bekliyor. Sosyal medya beğenilerinin kararsız seçmen üzerinde olumlu etki yapacağına inanılıyor.

SKM’ler irtibat kuracak

Seçim sürecine girildiğinde adayların aynı mahallede denk gelmemeleri de büyük önem taşıyor. Bunun için de seçim koordinasyon kurullarına büyük iş düşüyor. SKM’ler başta konvoylarını nereden kaldıracaklarını, hangi mahalleye hangi günler ziyaretlerde bulunacaklarını ve hangi mahallerde ne zaman mitingler düzenleyeceklerini birbirine haber vermek durumunda. Henüz SKM’si oluşmayan partiler ise bu süreci parti teşkilatları ile yürütecek.

Listelerde kimler var

Seçime girecek siyasi partilerde liste hazırlama telaşı sürüyor. Seçimin en zorlu süreçlerinden biri de bu dönem. Ak Parti ile MHP listelerini ortak hazırlayacak. Listede kaç MHP’li üyeye yer verileceği henüz netlik kazanmış değil. Listelerde yer alacak isimler, yerleri konusunda da pazarlık ediyor. Belediye meclis listelerinde yer alacak isimler, getirecekleri oy, eğitim durumları gibi kriterlere göre değerlendirilecek. Pek çok partide ilk sıralarda yer alan isimlerin seçim bütçesine de ciddi katkıda bulunması istenecek. Listeler 20 Şubat’ta ilçe seçim kurullarına teslim edilmiş olacak.