Karasu

Fısıltı Gazetesi

Yeniden Refah kendi adayıyla

Genel seçimlerin sona ermesinin ardından gözler yerel seçimlere çevrilmeye başlandı. İttifakların yerel seçim yansıması merak konusu oldu. İyi Parti’nin seçim sonrasındaki tavrı sanki Millet İttifakı içinde kalsa bile ayrı aday çıkarabilecek gibi. Bu arada Cumhur İttifakı içinde yer alan Büyük Birlik Partisi seçime kendi adayları ile gitme kararı almıştı. Geçtiğimiz hafta da Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sosyal medya hesabından partisinin yerel seçimlere kendi adayları ile gireceğini açıkladı.

 

Ortalama tutuyor

Karasu’da kurban bayramı kutlaması arife gününde yapıldı. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı da 3 Temmuz’da kutlandı. Normalde Karasu’da kurban bayramı kutlamaları bayramın ikinci günü yapılıyordu. Denizcilik Bayramı da 1 Temmuz’da. Şimdi arife gününden iki gün ileri giderseniz bayramın ikinci gününü bulursunuz. 3 Temmuz’dan iki gün geriye gelirseniz de 1 Temmuz’a varırsınız. Yani arife gününden kutladığınız bayram ile iki gün sonra kutladığınız 1 Temmuz’u toplayıp ikiye bölerseniz her şey yerli yerine gelmiş oluyor.

 

Helvacı, Emre’ye çattı

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama programında karşılaştığı Cihan Emre’ye yüklendi. Basın mensuplarının Karasu’daki her şeyi yazamadığını da iddia eden Helvacı, “Burada herkes birbirini pışpışlıyor” dedi. Emre’nin bayram günü harçlık dağıttığı esnada trafiği aksattığını söyledi. “Devletin siyah plakalı aracı ile trafiği kesme hakkını nereden buluyorsun? Elimde resimlerin var. Aslında orada bağıracaktım sana da neyse” dedi.

Müsait bir yerde indiler

Karasu’daki Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları esnasında denize çelenk bırakma töreni yapıldı. Daha önceleri Sahil Park önünde atılan çelenk bu kez IC İçtaş Limanı önünde denize bırakıldı. Protokol teknesi de Liman’a girdi ve Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ile Belediye Başkanvekili Hüdaverdi Ağun tekneden indi. Protokol üyeleri Yenimahalle’ye Kaymakam ve Belediye Başkanvekili olmadan dönmüş oldu. Bu şekilde Ağun ve Helvacı, tekneden müsait bir yerde inmiş oldu.

Şeker terk etti

Karasu’daki bayramlaşma programına İyi Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, iştirak etmedi. Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Tuncay Şeker ise programa katıldı. Ancak Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı konuşmaya başladığı esnada Şeker yerinden ayrıldı ve bir daha geriye gelmedi. Şeker’in, Sarı’ya tepki için mi yoksa işi olduğu için mi alandan ayrıldığı merak konusu oldu.