Fısıltı Gazetesi

Sanayide dükkan soyuldu

Karasu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yeni yıla soygunlarla girdi. Karasu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatalbaş, Sanayi’deki en az 4 dükkanın metal malzemelerinin kaybolduğunu söyledi. Dükkan soygunlarının artmasının ardından Sanayi Kooperatifi’nde güvenlik önlemleri artırılıyor.

 

Alkol yasak dinlemiyor

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde alkol satışına da müsaade edilmiyor. Ancak bazı vatandaşlar alkol sattığını bildiği yerlere uğrayıp alkol almaya çalışıyor. Esnaf sıklıkla bu satışlara direnmeye çalışıyor. Sürekli müşterilerine satış yapmaları yasak kapsamına giriyor. Karasu Emniyet Müdürlüğü bu şekilde satış yapan işletmelere sıklıkla uyarılarda bulunuyor.

 

Konteynerler toplanıyor mu

Karasu Belediyesi’nin hane başı çöp uygulamasından dolayı kırsal mahalle olarak adlandırılan yerlerdeki uygulaması sürüyor. Bazı mahallelerde vatandaşların bireysel çöp kovası almadıkları da oluyor. Bu durumda da iddiaya göre mahallelerdeki konteynerler Karasu Belediyesi tarafından kaldırılıyor. Bu şekilde vatandaşlar da bu uygulamaya geçmeye mecbur hale geliyor.

 

Onu da sonra konuşuruz

Salı günü gerçekleştirilen Karasu Belediye Meclisi Ocak Ayı oturumu uzun sürdü. 20 aylık Fen İşleri faaliyetleri sunumla anlatıldı, Denetim Komisyonu Üyeleri seçildi. Maddeler üzerinde sıklıkla söz alındı. Sonunda oturum 100 dakikanın üstüne çıktı. Arsa satışlarını içeren son maddenin tartışıldığı esnada bir belediye meclis üyesinin sözünü kısık sesle keserek, “Onu da sonra konuşuruz” demesi günün esprisi oldu.

 

Serbes’in yerine Sevindik

Gelecek Partisi’nin İl Başkanı Ender Serbes geride kalan hafta istifasını açıklamıştı. Serbes’in yerine Kocaali’den daha önce belediye başkan adayı da olan Ahmet Davutoğlu ile yakınlığı bilinen Fatih Sevindik, İl Başkanı olarak atandı. Sevindik’in Ahmet Davutoğlu’na ait fındıklıkla ilgilendiği, Davutoğlu, başbakanlık yaparken, birkaç defa Kocaali’de ağırladığı biliniyordu.

 

Kalfa istifa etti

Kocaali Belediye Meclis Üyesi Turan Kalfa görevinden ayrıldı. Kalfa’nın Türkiye’deki faaliyetlerini hafifleteceği ve Kanada’daki işlerine ağırlık vereceği öğrenildi. Turan Kalfa Kocaali Meslek Yüksekokulu’nun 2020-2021 yılında öğrenci almasına büyük katkıları olmuş bir isimdi. Kalfa’nın Sakarya Yenihaber Gazetesi’ni de çalışanlarına devredeceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.