Fısıltı Gazetesi

Benden haber çıkmadıysa

Karasu Belediye Meclisi’nde söz alan Mehmet Çatalbaş, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in “Gazetelerde benim aleyhimde haber çıkmazsa o gün kendimi çalışmamış sayarım” sözünü hatırlatarak söze başladı. Çatalbaş, Belediye Başkanı İshak Sarı’ya yönelttiği eleştirilerin ardından, biri hakkında şikayette bulunulduğunda şikayet eden kişinin ifşa edildiğini de sözlerine ekledi. Çatalbaş, Sarı’ya şeffaf olunması durumunda Karasu’nun çok daha iyi idare edileceğini söyledi.

 

Huzur hakları

Karasu Belediye Meclisi’nde Türkiye’nin çeşitli yerlerinde meydana gelen yangınlar da gündeme geldi. MHP’li Fatih Şentürk MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Tüm ağaçlarımızı yaksalar da Fidan dikecek toprağımız vardır toprağımızı kül etselerde sulayacak kanımız vardır”  sözüne atıfta bulunduktan sonra bu ayki huzur haklarının orman yangınlarında zarar gören yerlere bağışlanmasını istedi.

 

Sadece Ayar konuşmadı

Karasu Belediye Meclisi’nde Büyük Birlik Partisi adına Mehmet Çatalbaş, Milliyetçi Hareket Partisi adına Fatih Şentürk ve Cumhuriyet Halk Partisi adına da Şakir Şen birer konuşma yaptı ve ilçe gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Sadece Ak Pari Grup Başkanvekili Yakup Ayar söz almadı. Daha önceki oturumlarda oylamalar Ayar söz alıyor ve maddenin kapsamı hakkında bilgi veriyordu.

 

Önümüzdeki ay tatil

Karasu Belediye Meclisi tek gündem maddesi ile toplandı. Maddeye ek olarak bir de Hüdaver Ağun imzalı önerge karara bağlandı. Meclis yıllık iznini önümüzdeki ay kullanacak. Eğer bir aksilik olmaz ve koronavirüs tedbirleri gündeme gelmezse bir sonraki oturum Ekim ayının 5’inde yapılacak.

 

Randevular reddedildi

Biontech aşısının ülkeye girişinde yaşanan sıkıntı Karasu’ya da yansıdı. Karasu’da aşılamak için randevu almak isteyen vatandaşlar sıra bulamamaktan şikayet etti. Randevu alan bazı vatandaşların randevuları iptal edildi. Karasu’dan sıra alamayan bazı vatandaşların Kocaali’den sıra aldığı ve komşu ilçede aşı oldukları öğrenildi. Aşı ile ilgili sıkıntının bu hafta sona ermesi bekleniyor.