EğitimKarasu

Çalışmalara son sürat devam

 

2020-2021 eğitim – öğretim yılında birçok başarılı projeye imza atan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü müjdeli haberleri peş peşe verdi. Karasu’ya e-Sınav merkezinin kurulacağını belirten Turhan, Türkiye’de tek olma özelliğine sahip EBA stüdyosunda sona gelindiğini açıkladı.

 

SAKARYA’YA GİDİLMEYECEK

Ehliyet sınavına girecek kişilerin artık Sakarya’ya gitmesine gerek kalmadığının müjdesini veren Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün onayı ile Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’na e-Sınav Merkezi kuruluyor. Artık Karasulular artık ehliyet sınavı için Sakarya’ya gitmek zorunda kalmayacak. Sadece Sakarya’da olan e-Sınav merkezi Karasu’da da kurulacak. Yapılan planlama ile Kocaali, Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü’deki kişiler sınavlarına Karasu’da girebilecek” dedi.

MODERN STÜDYO TAMAMLANIYOR

Ayrıca Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu’na kurulacak olan EBA destek noktasında da sona gelindiğini ve toplantı salonu için çalışmaların başladığını belirten Turhan, “Eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunmak amacı ile Sakarya’da tek olma özelliğine sahip EBA destek stüdyosu için çalışmalar hızla devam ediyor. Modern stüdyonun yüzde 70 oranı tamamlandı. Çok kısa sürede canlı yayına başlayacağız. Ayrıca yapımı devam eden toplantısı salonu ise tamamlanmak üzere” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı