Fısıltı Gazetesi

Avukatların nikahını avukat kıydı

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Avukat Aykut Süt hayatını kendisi gibi avukat olan Ezgi Yeşilduman ile birleştirdi. Çiftin nikahını yine meslektaşları olan Belediye Başkanı İshak Sarı kıydı. Çiftin nikah şahitliklerini CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve İl Başkanı Ecevit Keleş yaparken davete icabet edenlerin sayısının fazla olduğu da gözlerden kaçmadı.

 

İki buçuk lire için miymiş

Geçtiğimiz haftadan itibaren Karasu’da parkomat uygulaması başladı. Yani belirlenen caddeler üstündeki alanlara park eden araçlardan bedel tahsil ediliyor. Cadde’de esnaflık yapan (ismini bizde gizli) (ama isteyene söyleyebiliriz) bir esnaf, “Bugüne kadar pek çok esnaf arkadaş birbirinin dükkanının önüne aracını park edip kendi işyerine gidiyordu. Uygulama başladıktan sonra dükkanların önü açıldı. Arabalara yarım milyonlar ödeyenler parkomata 2 buçuk lira ödeyemiyor. Demek ki arabaları aslında 2 buçuk liraymış” değerlendirmesinde bulundu. “Herkesin bakış açısı kimseyi ilgilendirmez” diyip konuyu kapattık.

 

Gündem dışı gündemden uzun sürdü

Karasu Belediye Meclisi’nin Temmuz toplantısı iki oturumda yapılacağı için ilk oturum sabah 10:30’da başladı. İlk oturum öncesinde gündem dışı söz talebinde bulunan Mehmet Çatalbaş, Mustafa İngenç ve Şakir Şen 30 dakikayı aşkın bir süre konuştu. Çatalbaş, Sanayi’deki cami meselesini gündeme getirdi, İngenç Lunapark meselesini sordu. Şen ise yapılmakta olan balıkçı barınağı için teşekkür etti. Gündeme dair 13 madde ise 11 dakikada görüşüldü ve karara bağlandı.

 

Komisyona gitmedi

Karasu Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü biriminin kurulması kararlaştırıldı. Gündemin ilk maddesi olarak oylanan konunun devamında ikinci gündem maddesi olarak kurulacak olan müdürlüğün mevzuatının oluşturulması oylandı. Müdürlüğün mevzuatının oluşması konusu Hukuk Komisyonu’na havale edilmek yerine doğrudan onaylandı. MHP’li Fatih Şentürk’ün komisyona gönderilmesinin gerekip gerekmediği sorusuna İshak Sarı, “Hukukçu arkadaşlar gerekli mevzuatı hazırlamış. Komisyona gitmesine gerek kalmamış” şeklinde yanıt verdi.

 

Saadet’e ikaz

Saadet Partisi’nin geçtiğimiz hafta Karasu Atatürk Bulvarı’nda basın açıklamasının ardından bazı partili yöneticiler bize ulaşarak Karasu Belediyesi zabıta ekiplerinin kendilerine uyarıda bulunduğunu söyledi. Siyasi partilerin basın açıklaması yapmasının yasal hakları olduğunu ifade eden yetkililer durumdan duydukları rahatsızlığı ifade etti. Ancak açıklama gerginlik olmadan tamamlandı. Zabıta ekiplerinin de resmi bir müdahalesi olmadığı öğrenildi.